WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HP łączy siły z kolejnym gigantem zegarków

Niedawno informowaliśmy Was o tym, jak HP nawiązało współpracę z Movado, po to by stworzyć nowoczesne zegarki o klasycznym wyglądzie. Wygląda na to, że ekspansja firmy na tym polu jeszcze się nie skończyła.

HP właśnie podpisał umowę z Titan, piątym największym producentem zegarków na świecie i właścicielem elektrowni na terenie swoich rodzimych Indii. Obydwie firmy milczą na temat tego, co wyjątkowego wyniknie z takiej współpracy, poza tym, że wspólnie tworzony produkt będzie „czuły, ale nie do przesady” i przy tym posiadający wsparcie Androida i iOS. Łatwo się jednak domyślić, że jeżeli chodzi o bebechy, tą sprawą zajmie się HP, tak jak w przypadku innych smartwatchów tworzonych przez tę firmę w kooperacji.

Na pierwszy rzut oka, zwrócenie się do Titana może wydawać się dziwne, bo HP z pewnością może nawiązać współpracę z kimś bardziej rozpoznawalnym. Biorąc pod uwagę, że TAG Heuer i Hermès nie były zainteresowane współpracą, ma to jednakże pewien sens – mówimy tu bowiem o firmie sprzedającej 15 milionów zegarków rocznie. Nawet jeżeli smartwatche stanowią zaledwie ułamek tej liczby, nie wątpimy, że z HP na pokładzie te produkty zaczną sprzedawać się zdecydowanie lepiej.

[źródło i grafika: engadget.com]