WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HP stworzyło plecak VR dla profesjonalistów

Do tej pory plecaki VR były skierowane do graczy, którzy zwyczajnie nie chcą się potykać o kable podczas zwalczania cyfrowych oponentów. Pojawiła się także tego typu opcja, ale skierowana do profesjonalistów w danej dziedzinie.

Wszystko to dzięki HP i ich Z VR Backpack, czyli wariacją na temat plecaka Omen, który skierowany był do profesjonalnych graczy. Podstawową różnicą jest to, że Z VR nie jest tak ostentacyjny jak Omen, nie tracąc przy tym na funkcjonalności, która przy pracy tak bardzo się przydaje. Wyładowanemu sprzętem plecakowi niestraszne są warunki, takie jak piach, kurz czy woda, a na pokładzie znajdziemy czterordzeniowego i7 oraz Quadro P5200.

Noszony komputer ma ścisłą integrację z HTC Vive Business Edition, ale HP podkreśla, że wcale nie jesteśmy zmuszeni do korzystania z tego oprogramowania. Jeśli właściciel będzie chciał skorzystać z platformy Oculus Rift, będzie to rzecz jasna możliwe. Jak łatwo się domyślić, taka profesjonalna technologia ma swoją wygórowaną cenę. Kiedy we wrześniu odbędzie się premiera Z VR Backpack, jego cena będzie wynosić 3299 dolarów. Jeśli jednak porównamy ten koszt z kosztami stworzenia całego studia, w którym starano by się przedstawić pewne wizualne koncepty, nagle kwota ta nie jest już aż tak wysoka.

źródło: engadget.com | zdjęcie: arstechnica.com