WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HP wprowadzi swoje luksusowe smartwatche

Smartwatche to gadżety, które powoli zaczynają odkrywać swój prawdziwy potencjał. Razem ze smartfonami tworzą ciekawą synergię i oba urządzenia wzajemnie uzupełniają się w całkiem ciekawy oraz drogi (jak dla zwykłego konsumenta) sposób. Dużo firm chce zagarnąć dla siebie kawałek tego ciasta, nie inaczej jest ze spółką Hewlett-Packard.

HP razem z amerykańską siecią sklepów Gilt chce wyprodukować swoje „mądre zegarki”. Mają one zamiar łączyć ze sobą klasę z mocą małych procesorów ARM. Designerem tych urządzeń jest Michael Bastian, człowiek silnie pragnący zmiany wyglądu smartwatchy, które dotychczas były postrzegane jako zbędne gadżety dla geeków. Jak sam wskazuje, podczas ich projektowania, silnie inspirował się wnętrzami luksusowych samochodów.

Zegarek ma składać się z okrągłej obudowy ze stali nierdzewnej oraz 3 gumowych pasków w kolorach: czarnej gumy, brązowej skóry i oliwkowo-zielonego nylonu. Pojawi się również specjalna edycja limitowana w kolorze czarnym. Firma HP ma zaś zająć się oprogramowaniem. Sprzęt ten ma nie być mocno uzależniony od Android Wear, co może sugerować, że inżynierzy z Kalifornii chcą stworzyć swoje oprogramowanie, które będzie specjalnie dostosowane pod te smartwatche. Funkcjonowanie urządzenia nie ma się raczej wyróżniać od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Będzie można otrzymywać powiadomienia o mailach, telefonach, przeglądać internet, słuchać muzyki i korzystać z różnych aplikacji.

Potwierdzono już, że zegarki pojawią się na rynku tegorocznej jesieni, ale nie wiadomo jeszcze z jakich parametrów będą korzystać, jak duży będzie ekran i przede wszystkim ile będzie kosztować. Aczkolwiek nie liczyłbym, żeby był to jakoś szczególnie tani zakup.