WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

HTC będzie partnerem VR przy nowym filmie Spielberga

Do pracy nad Ready Player One, adaptacją popularnej książki Ernesta Cline’a, dołączył właśnie nowy partner w postaci HTC, które to będzie odpowiadać za technologię VR.

Warner Bros. Pictures i HTC podjęło współpracę, aby wspólnie zadbać o jakość nowego filmu science-fiction, w którym na głównym planie przewija się temat gier wideo oraz wirtualnej rzeczywistości. Filmowa adaptacja bestsellera napisanego przez Ernesta Cline’a będzie miała swoją premierę niemal dokładnie za rok, bo 30 marca 2018 roku.

Ready Player One to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów na świecie i drzemie w nim gigantyczny potencjał, aby kupić sobą i rozbawić cały rynek, pokazując ewoluującą naturę VR oraz to, czym technologia ta może stać się w przyszłości. Vive chce spełnić obietnicę o wielkości Wirtualnej Rzeczywistości, niezmiennie gwarantując najbardziej zaawansowaną i imponującą ofertę VR dla klientów. Jesteśmy zachwyceni, że możemy we współpracy z Warner Bros. zagwarantować przeżycie VR oraz gry na łamach największych wydarzeń branżowych w czasie roku.

Wydział zajmujący się Vive’m rozpocznie produkcję zawartości do HTC Vive skrojonej specjalnie pod kątem świata Ready Player One. Użytkownicy będą mogli uzyskać do niej dostęp poprzez Viveport, inni zaś mogą zainteresować się ofertą na łamach Viveport Arcade, które to będzie można odwiedzić podczas największych targów technologicznych.

W filmie zagrają Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, T.J. Miller, Simon Pegg oraz Mark Rylance, za scenariusz zaś odpowiedzialni są Zak Penn oraz sam Ernest Cline. Produkcję z kolei zawdzięczamy państwu: Spielbergowi, Donaldowi De Line, Danowi Farah, a także Kristie Macosko Krieger.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: readyplayerone.wikia.com