WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HTC Exodus smartfonem opartym na kryptowalutach

Według HTC model Exodus dosłownie zrewolucjonizuje rynek. Będzie to innowacyjny smartfon, który skorzysta i wykorzysta dobrodziejstwa płynące z technologii Blockchain oraz kryptowalut.

Swoje plany firma ujawniła na tegorocznej konferencji Consensus poświęconej (a jakże!) kryptowalutom. W czasie jej trwania przedstawiła model HTC Exodus i wyjaśniła, co dokładnie ich dzieło będzie czerpało ze zdecentralizowanej sieci. Najważniejszymi dodatkami jest zdecydowanie wbudowany portfel, który na początku obsłuży Bitcoina, Ethereum, Dfinity i Lightnin oraz oficjalne wsparcie dla DApps. Jest to nic innego, jak rozsiane po całej sieci (stąd określenie – zdecentralizowane) aplikacje. Te mają być znacznie bardziej bezpieczne niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem producenta smartfonów światowej klasy i z dostawami rzędu 100 milionów telefonów wierzymy, że możemy pomóc w kształtowaniu Internetu na nowo z naszym HTC Exodus. – twierdzi firma na swojej oficjalnej stronie.

Wielu stwierdziło jednak, że reklamowanie HTC Exodus, jako „pierwszy telefon dedykowany zdecentralizowanym aplikacjom i bezpieczeństwu” jest zwykłym chwytem marketingowym w czasach, kiedy praktycznie wszyscy wiedzą co to kryptowaluty. Nie znamy jeszcze jego ceny, wyglądu, specyfikacji, a nawet daty premiery, dlatego miano pierwszego „zdecentralizowanego smartfona” może okazać się bujdą. Jednak dawka kolejnych informacji ma do nas trafić już wkrótce, ale nie jestem pewny, czy jest to zapowiedź, na którą powinniśmy czekać z zapartym tchem… przecież na rynku są już aplikacje korzystające z technologii Blockchain, a założenie wirtualnego portfela to kwestia kilku minut. No cóż, miejmy nadzieję, że HTC ma jeszcze jakieś asy w rękawie.

Źródło: independent