Wygląda na to, że więzi między HTC i Google będą się tylko zacieśniać, a już szczególnie na poletku cyfrowych asystentek AI. 

Prezydent tajwańskiego giganta technologicznego HTC, Chialin Chang, przyznał w wywiadzie, że współpraca z Google sprawia mu przyjemność i obydwie firmy dłubią aktualnie nad dwoma wspólnymi projektami.

Kiedy osiągniemy pełną gotowość, Google Assistant w końcu trafi do naszych telefonów. Google pragnie, aby HTC umieszczało na pokładzie swoich telefonów Google Assistant, aby firma ta mogła poszerzać swoje wpływy i zbiór danych, które później mogą wykorzystać na różne sposoby. Google chce, abyśmy zaimplementowali ich asystentkę w najbardziej typowy, ale i wydajny sposób.

Oświadczeniem tego charakteru można czuć się zaskoczonym, gdyż HTC wyrażało do tej pory raczej pragnienie rozwijania swojej własnej asystentki – HTC Sense Companion. Podkreślano to nawet przy zapowiedziach najnowszych smartfonów firmy (takich jak model U Ultra) na targach CES, ale wygląda na to, że wkrótce do raczej mało tłocznego grona urządzeń korzystających z Google Assistant (obecnie są to jedynie telefony Pixel) dołączy HTC.

źródło: gizchina.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej