Na początku tygodnia Google ogłosiło nowego Androida – będzie on nosił nazwę Oreo. Następnie udostępnili oni pierwsze zdjęcia Nexusów i Pixeli z tym systemem. Potwierdzili też producentów OEM, którzy będą wspierali nową wersję systemu.

Pierwszym poważnym graczem, który ogłosił, że wdroży Oreo, jest HTC. System trafi na smartfony takie jak U11, U Ultra czy 10. Szczegóły oraz dokładny spis urządzeń pojawił się po czasie. Okazuje się, że U11 otrzyma aktualizację jako pierwszy, w czwartym kwartale tego roku. Następne w kolejce będą U Ultra i 10. Wcześniejsze ogłoszenia sugerowały także, że aktualizacja dotknie więcej modeli ale póki co nic na ten temat nie wiadomo. HTC pewnie zastosuje taką samą taktykę jak z Nougat gdzie aktualizację dostała 10, One M9 i One A9.

HTC także w Tweecie zasugerowało nowego smartfona. Prawdopodobnie chodziło firmie o nowe Pixele Google, które HTC ma właśnie produkować. Możliwe też jednak, że firma miała na myśli inny, nowy smartfon z preinstalowanym Oreo – czyżby chciała nas czymś zaskoczyć?

Źródło: https://www.neowin.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!