WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HTC i Qualcomm prezentują uniwersalny headset VR na rynek chiński

HTC postanowiło zawrzeć współpracę z Qualcommem nad niezależnym headsetem VR skierowanym na rynek chiński. Będzie on niemal identyczny do tego, który HTC wprowadza w Stanach Zjednoczonych we współpracy z Google.

Obydwa urządzenia są napędzane przez procesor Qualcommu – Snapdragon 835. Różnica będzie jednak leżała w oprogramowaniu oraz technologii śledzenia położenia. Wersja skierowana na rynek amerykański wykorzystuje Google Daydream, z którego to będzie można odpalać aplikacje i gry w VRze oraz technologię WorldSense, również stworzoną przez Google. Najnowszy headset wykorzysta platformę HTC Viveport i autorskie podejście Qualcommu do śledzenia położenia oraz designu.

Viveport wystartował w Chinach na wiosnę 2016 roku i choć początkowo nacisk kładziony był na zawartość niezwiązaną z grami wideo, HTC szybko zdało sobie sprawę, że to w tej dziedzinie leży największy potencjał. Firma ta nie zdecydowała się jednak opublikować specyfikację swojego nowego urządzenia, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia Qualcommu, można spodziewać się dwóch ekranów o rozdzielczości 1440p, 4GB RAMu LPDDR4, co najmniej 64GB pamięci wbudowanej, Bluetooth czy Wi-Fi.

Chiny są głównym graczem na rynku mobilnym i mają siłę do tego, aby przodować również na światowym rynku VR. Współpraca z Qualcommem pozwoli nam na uczynienie niezależnego doświadczenia premium z VRem bardziej dostępnym i tańszym.

źródło: techspot.com