WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HTC Vive będzie bezprzewodowe dzięki specjalnej przystawce

Ogromną wadą HTC Vive wybijającą nas z cudownego, wirtualnego świata jest to, że headset jest przewodowy i podczas korzystania z niego musimy stale ciągnąć za sobą stertę kabli. W końcu jest to pierwsza generacja urządzenia, dlatego w przyszłości te złącza mogą zniknąć. Jeśli jednak szukacie opcji przejścia na bezprzewodowy tryb w HTC Vive już teraz, to firma TPCAST postanowiła przygotować coś specjalnie dla Was. Jest jednak jeden malutki haczyk, jeśli chodzi o dostępność tej nowości.

TPCAST to jedna z firm, która dołączyła do programu Vive X, który zrzesza przedsiębiorstwa zainteresowane rozwojem headsetu. Wyprodukowała ona specjalną przystawkę, pozwalającą Vive uzyskać bezprzewodowe połączenie z komputerem bez znacznie odczuwalnego opóźnienia. Wygląda to co najmniej ciekawie i co najważniejsze – nie jest to żaden prototyp, a faktycznie działające urządzenie, które będzie można zamówić już wkrótce. Zobaczcie, jak prezentuje się to w akcji na filmiku, stworzonym przez redakcję UploadVR.

Zejdźmy jednak na ziemię i omówmy kilka wad tego małego, arcyciekawego modułu. Standardowa bateria, która przyjdzie z zestawem, będzie sprawna jedynie przez półtorej godziny, a jej większa wersja zostanie udostępniona za dodatkową dopłatą. Przejdźmy do ceny, bo okazuje się, że przystawka kosztować ma około 900 złotych i mowa tu o edycji zwykłej. Teraz największy haczyk. Urządzenie od TPCAST będzie można nabyć jedynie przez chiński sklep Vive. Dodatek ma ograniczony nakład, którego sprzedaż rozpocznie się w ten piątek o godzinie 16. Jeśli wyślecie do sklepu ID swoich gogli, to system ustawi Was nieco wyżej w kolejce osób oczekujących na zamówienie. A jeśli nie mieszkacie w Chinach, ani nie macie tam jakiejś rodziny, to za wysyłkę poza teren tego kraju będziecie musieli dopłacić ekstra. HTC na razie nie planuje globalnej sprzedaży tejże przystawki, stąd jej zakup jest praktycznie drogim kotem w worku. Jeśli chcielibyście pozbyć się irytujących kabli z HTC Vive, to pozostaje Wam ten dodatek, albo czekanie na kolejną generację headsetów.

źródło i zdjęcie: uploadvr.com