HTC U11 to smartfon, który pod wieloma względami jest innowacyjny. Jedną z takich najbardziej rozpoznawalnych cech było Edge Sense. Polega on na rozpoznawaniu nacisku, co można wykorzystać do obsługi smartfonu. Okazuje się, że taka opcja będzie obecna nie tylko u flagowców.

Zgodnie z przeciekiem od użytkownika LlabTooFeR, który tweetował specyfikację urządzenia “Ocean Life”, HTC wprowadzi Edge Sense także do smartfonów z średniej półki cenowej. Podobno najnowszy telefon będzie zasilany procesorem Snapdragon 660. Będzie on także posiadał 5,2 calowy ekran o rozdzielczości Full HD oraz baterię o pojemności 2600 mAh. Obydwie kamery będą posiadały 16 MP.

Oprócz tego owa osoba twierdzi, że nowe urządzenie będzie działało pod kontrolą systemu Android 7.1.1 z zainstalowanym oprogramowaniem Sense 9.0 oraz będzie dostarczane z słuchawkami USonic. Prawdopodobnie będzie to też pierwszy smartfon obsługujący funkcję Bluetooth 5.0.  No i oczywiście będzie on miał Edge Sense. Niestety, póki co jego data premiery oraz cena jest nieznana, a wydaje się, że od tego zależy powodzenie telefonu na rynku.

Źródło: https://www.neowin.net