WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Huawei Nova 4 – smartfon dla młodych od Huawei

Już 17 grudnia Huawei poszerzy linię swoich produktów o kolejny smartfon. Producent tym razem celuje w młodszych klientów. Jak łatwo się domyślić, słuchawkę cechować musi niebanalny design, konkretny aparat, wydajność, a co najważniejsze odpowiednia cena. Te wszystkie kryteria według chińskiego producenta spełnić ma Huawei NOVA 4.


Do tej pory koncept Huawei Nova 4 nie cieszył się dużym zainteresowaniem. O urządzeniu stało się głośniej ostatnio, gdy wypłynęły zdjęcia przedstawiające ekran. Telefon podąża za nowym rozwiązaniem ekranu z dziurką zamiast popularnego w ostatnim czasie notcha. Wyświetlacz ma wypełnić cały przedni panel. Zaczerpnięto rownież sprawdzonych rozwiązań jak gradientowa budowa tyłu urządzeń z serii Huawei P20.

Huawei Nova 4

W kwestii specyfikacji mówi się o 6,4-calowym ekranie o rozdzielczości 2310 × 1080. Słuchawka wyposażona miałaby być we flagowy procesor Kirin 970 oraz szybkie ładowanie baterii 3750mAh. Mówi się również o obsłudze dual-card dual4G dual-VoLTE. Urządzenie miałoby być sprzedawane w dwóch wariantach – 8GB + 128GB lub 6GB +64GB.

Najważniejszy jest jedna aparat. Tu również miałyby się pojawić podział ze względu na tylne kamery. Pierwszy z wariantów miałby być kombinacją czujników 20MP + 16MP + 2MP oraz droższy drugi składający się z kamer o rozdzielczościach 48MP + 16MP +2MP.

Czytaj też: Pierwsze informacje o Huawei P30 Pro