WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy Huawei pracuje nad własnym mobilnym systemem operacyjnym?

Nie Androidem i iOSem świat stoi: coraz większym zainteresowaniem cieszy się Tizen i CyanogenMod, rozpędza się choćby OxygenOS, także Huawei dostrzegając potencjał w tej branży pragnie spróbować w niej swoich sił.

Zdaniem GizmoChina, projekt ten ukrywa się pod nazwą Kirin i będzie doskonale współgrał ze sprzętem od Huawei (tak, jak w przypadku Apple). Chiński system ma nie być próbą przebudowania Androida, lecz zrobienia czegoś całkowicie świeżego i odkrywczego. Nic nie zostało jednak póki co potwierdzone.

Ruch ten z pewnością należałby do interesujących, zwłaszcza, że Huawei jest w kolejce do produkcji nowego smartfona Google Nexus. Dla amerykańskiej firmy, szukającej okazji, aby przebić się w Chinach, oraz chińskiego producenta tylko czekającego na to, aby poszerzyć swój rynek, ta potencjalna współpraca wygląda na sensowną. Google nie mogłoby jednak być zbyt zadowolone nadejściem kolejnego konkurenta dla Androida.

GizmoChina donosi również, że nowy Nexus ma śmigać na 14 centymetrowym Huawei Mate 8. Biorąc pod uwagę, że telefon ciągle jest w fazie produkcji, ciężko zgadywać jak miałby on wyglądać, ale model Ascend Mate 7 daje nam pewien przedsmak pod tym względem. Google zrobiło podobną sztuczkę w przypadku Nexusa 6, który był zmodyfikowaną wersją Moto X.

[źródło: digitaltrends.com, zdjęcie: cbsistatic.com]