WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Huawei przegonił Apple w sprzedaży smartfonów

Firma Apple ogłosiła właśnie wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku. Uzyskała ona 53,3 miliarda przychodu i sprzedała w tym czasie 41,3 miliona iPhonów. Oznacza to, że firma została przegoniona przez Huaweia w rankingu sprzedażowym.

Według raportu International Data Corporation (IDC), Huawei sprzedał w tym samym czasie 54,2 miliona sztuk telefonów i tym samym wskoczył na drugie miejsce z udziałem równym 15,8%. Apple w tym samym czasie miało udział w sprzedaży na poziomie 12,1%. Pierwsze miejsce, mimo średniej sprzedaży swojego flagowca, ciągle zajmuje Samsung z udziałem 20,9%. Kolejne miejsca przypadły Xiaomi i Oppo, które mają udział na poziomie 9,3% i 8,6%.

Całkowita liczba sprzedanych smartfonów w drugim kwartale 2018 roku wyniosła 342 miliony sztuk, co oznacza spadek o 1,8% w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Wiele firm pracuje nad kolejnymi, ciekawymi konstrukcjami, takimi jak zginane smartfony czy smartfony obsługujące 5G więc w momencie ich premiery na pewno zostanie zanotowany duży wzrost sprzedaży.

Xiaomi i Oppo planują wypuścić zginane smartfony

Źródło: https://www.neowin.net/