Gigant technologiczny IBM udowodnił, że po raz 24 pod rząd jest absolutnym królem zdobywania patentów.

Na drugim miejscu listy z firmami, którym przyznano najwięcej patentów w Stanach Zjednoczonych jest Samsung, mający ich na koncie 5518. To jednak nic w porównaniu z liderem zestawienia, który od 24 lat nie został pod tym względem przebity, czyli IBM z 8088 patentami. Około 2700 z patentów zgłoszonych w zeszłym roku przez firmę było związanych ze sztuczną inteligencją, cognitive computing oraz technologią chmury obliczeniowej.

Inwestorom IBM przyznawano więc więcej niż 22 patenty dziennie przez cały rok 2016, czyniąc firmę pierwszą w historii, której przyznano ich więcej niż 8000 w skali roku. Tajniki tego sukcesu postanowił przedstawić nam CEO IBM, Ginni Rommety:

Bycie przodownikiem w świecie innowacji przez 24 lata z rzędu jest efektem niezrównanego przywiązania IBM do kreatywności oraz R&D, co odbiło się na tegorocznym rekordzie patentowym, który po raz pierwszy w historii przekroczył barierę 8000. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjątkowego wkładu naszych wynalazców, aby wspólnie odkrywać naukę i technologię, będące napędowymi postępu w biznesie i społeczeństwie.

Na ponad 8500 wynalazców IBM pochodzących z 47 krajów rozkłada się odpowiedzialność za rekord z roku 2016. Wynalazcy z Nowego Jorku mogli cieszyć się przyznania 2700 patentów, a ci z Kalifornii i Teksasu ponad 1000 każdy. Połowa inwestycji, na które IBM wydaje rocznie 5,4 miliarda dolarów znajduje swoje wykorzystanie na terenie Stanów Zjednoczonych w dziedzinie Research&Development. Niezmordowane dążenie do odkrywania nowych technologii pozwoliło IBM na złożenie obietnicy, jakoby w przeciągu najbliższych 4 lat 25 tysięcy Amerykanów miało znaleźć swoje miejsce w kadrach firmy.

źródło: venturebeat.com