WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

IGotcha – aplikacja, która tłumaczy wiadomości głosowe na 11 różnych języków

Prowadzenie na bieżąco poczty głosowe to nie rurki z kremem – zwłaszcza gdy jest ona w innym języku. Jeśli utknąłeś z urządzeniem, które nie oferuje transkrypcji głosu na tekst, wybieranie i słuchanie każdej kolejnej wiadomości staje się boleśnie monotonnym ćwiczeniem. Na szczęście japoński producent oprogramowania Sourcenext chce sprawić, że żmudny proces przejdzie do przeszłości z iGotcha, asystentem poczty głosowej, który nagrywa, kopiuje, tłumaczy i dostarcza każdą wiadomość poczty głosowej, która trafia do skrzynki odbiorczej.

„Poczta głosowa jest kluczowym kanałem komunikacji w biznesie, ale jest ograniczona i źle dopasowana do dzisiejszej zglobalizowanej siły roboczej, która jest zawsze w ruchu – i często poza zasięgiem” oznajmił w komunikacie prasowym Noriyuki Matsuda, CEO i założyciel Sourcenext. „IGotcha zrodził się z rzeczywistych problemów, z którymi musieliśmy się zmierzyć jako organizacja, ale też osobiście, we współpracy z partnerami z całego świata. Właśnie dla takich ludzi został zaprojektowana iGotcha, aby mogli nadążyć z odbiorem poczty głosowej z biznesową prędkością, bez zakłóceń w postaci zatrzymywania się, by odsłuchać komunikaty głosowe.”

Działa on w stosunkowo prosty sposób. Po skonfigurowaniu rejestrów, iGotcha przepisuje wiadomości przychodzące poczty głosowej, a jeśli zajdzie taka potrzeba, automatycznie przekłada je na jeden z 11 obsługiwanych języków, w tym angielski, hiszpański, mandaryński, francuski, niemiecki, koreański, kantoński i japoński. Na koniec wysyła powstałe audio i transkrypcję przez jednego z kilku „kanałów”, takich jak Facebook Messenger i Whatsapp, numery telefonów, a nawet adresy e-mail.

Sourcenext, spółka z Japonii założona w 1996 roku, która opublikowała ponad 100 produktów i wysyłała ponad 40 milionów sztuk, określa iGotcha jako rozwiązanie korporacyjne dla zapracowanych podróżnych. Nagrania i zapisy audio są dostępne w trybie offline, niezwykłe dobrodziejstwo dla tych, którzy często podróżują za granicę. Dodatkowo transkrypcje są bardziej dyskretne niż wybieranie skrzynki odbiorczej, aby sprawdzić, czy są nowe wiadomości. „[IGotcha] oferuje niespotykany wcześniej dostęp do poczty głosowej podczas długich lotów i wiadomości podczas spotkań”, powiedział rzecznik spółki.

Co więcej, iGotcha posiada nieograniczoną pojemność skrzynki poczty głosowej i „konsoliduje Twoje numery w jeden” – jeśli tak zdecydujesz, możesz umieścić wszystkie przychodzące wiadomości w jednolitej skrzynce odbiorczej.

Pomysł może nie brzmi wybitnie nowatorsko w świetle faktu, że Google Voice, darmowa platforma Google przekazująca rozmowy, oferuje teraz nieograniczone przechowywanie poczty głosowej i transkrypcje. Ale tłumaczenia iGotcha różnią się od tych transkrypcji – bezspornie wygodna jest usługa, która automatycznie wykrywa języki i przekłada je rodzimy język użytkownika. Usługa Microsoft VoIP Skype uruchomiła wsparcie dla tłumaczeń w czasie rzeczywistym na początku tego roku, ale tylko w połączeniach telefonicznych.

Jak dokładne będą te tłumaczenia – i transkrypcje – to się jeszcze okaże. Ale jeśli iGotcha uda się osiągnąć nawet pozory wiadomości, będzie to osiągnięcie większe niż większości konkurencji. Sourcenext jest już dostępna dla iOS i Android począwszy. Subskrypcje zaczynają się od 3$ miesięcznie, po upływie bezpłatnego okresu próbnego i wymagają planu taryfowego, który obsługuje przekierowanie połączeń.

Źródło: digitaltrends.com