WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

ikol Tracker – aplikacja do monitorowania lokalizacji GPS (i nie tylko)

Na wstępie musimy wyjaśnić sobie jedną kluczową kwestię. ikol Tracker nie jest lokalizatorem GPS, nie jest aplikacją zamieniającą smartfon w lokalizator GPS i nie jest zaawansowanym narzędziem do zarządzania flotą. Jest to po prostu aplikacja, która umożliwia szybki i łatwy podgląd śledzonych lokalizatorów. Pomoże Ci choćby znaleźć Twój samochód i wyślę alerty o określonych zdarzeniach na Twój smartfon, a nie adres e-mailowy. To wygodne i funkcjonalne narzędzie, które doskonale uzupełnia się z innymi funkcjonalnościami systemu lokalizacji ikol.

ikol Tracker to prostota i przydatne na co dzień funkcjonalności

Aplikacja ikol Tracker to oprogramowanie szalenie przydatne dla wszystkich, którzy na co dzień zarządzają mniejszą lub większą flotą pojazdów. To darmowa aplikacja, która powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie klientów ikol. Nie wszyscy bowiem, którzy na co dzień korzystają z usług lokalizacyjnych potrzebują rozbudowanych paneli zarządzania flotą pojazdów, jaki znaleźć można w webowym interfejsie systemu ikol.

ikol Tracker

Mobilność, prostota i funkcjonalność to cechy, którymi opisać można ikol Trakcer. Aplikacja pozwala na podgląd historii przemieszczania się oraz aktualnej pozycji lokalizatorów, zarówno zintegrowanych modułów, jak i smartfonów z aktywną funkcją przesyłania lokalizacji realizowaną w oparciu o aplikację ikol X. ikol Tracker potrafi wysyłać powiadomienia na nasz smartfon o odpowiednich zdarzeniach, jak choćby wtedy, gdy jeden z obserwowanych przez nas lokalizatorów przekroczy zdefiniowaną strefę ruchu.

W teorii możliwości programu prezentują się rewelacyjnie, a on sam wydaje się bardzo uniwersalny. Idealny do większej firmy jako sposób na szybki podgląd lokalizacji poszczególnych pojazdów z floty oraz do restauracji dowożących zamawiane posiłki do klientów, gdzie pozwala sprawdzić wydajność dostawców. Przyda się również w domu, jeśli nie do końca ufamy, że nasza latorośl będzie użytkowała swoje pierwsze auto w pełni odpowiedzialnie ;)

ikol Tracker

Funkcjonalność rozbudowuje ceniona przez użytkowników opcja odnajdywania samochodu na parkingu (w określonych sytuacjach – bardzo przydatna) oraz dostęp do dokładnych danych o monitorowanych pojazdach (w przypadku samochodów wyposażonych w zintegrowane moduły).

Z poziomu ikol Tracker poza aktualnym położeniem pojazdu i historią jego przejazdów, możemy sprawdzić jego aktualny przebieg, to czy znajduje się obecnie w ruchu, a także skontrolować napięcie akumulatora i prędkość z jaką się przemieszcza. Jeśli auto stoi na parkingu, aplikacja pokaże nam nawet kiedy zostało zaparkowane.

Kto powinien zainteresować się aplikacją ikol Tracker?

Dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie flotą pojazdów korzyści używania systemu ikol oraz stosunkowo prostej i umożliwiającej szybki dostęp do najważniejszych danych aplikacji ikol Tracker powinny być dość oczywiste. Mamy tu do czynienia z prostym schematem. Chcąc kontrolować pozycję pojazdów na szybko, w przerwie między innymi obowiązkami zawodowymi oraz być bieżąco informowanym o ewentualnych utrudnieniach czy zmianach w zaplanowanych trasach – zainstalowanie mobilnej aplikacji to przysłowiowy no-brainer. Oszczędza ona czas i nerwy oraz ułatwia monitorowanie przejazdów.

Oczywiście, w wolnej chwili za pomocą webowego interfejsu można zaznajomić się z bardzo dokładnymi statystykami. Jest on znacznie bardziej rozbudowany i służy do zaawansowanego zarządzania obsługiwanymi pojazdami. ikol Tracker jest uzupełnieniem tej kompleksowej usługi, które wyraźnie ułatwia życie. Nad słusznością instalacji tej aplikacji zastanawiać mogą się indywidualni użytkownicy oraz osoby prowadzące małe działalności. Tu właśnie pojawia się pytanie, czy warto? Wyobraźmy sobie poniżej kilka hipotetycznych sytuacji.

Sytuacja nr 1. Kupujemy dziecku pierwsze auto. Niezbyt drogie, ale mimo to chcielibyśmy, by latorośl jeździła bezpiecznie i w pierwsze dwa tygodnie po odebraniu prawa jazdy nie wyjeżdżała na weekend do Albanii. Jak nie odbierać samodzielności, ale zachować kontrolę nad poczynaniami dziecka? Wystarczy za pomocą aplikacji ikol X zmienić jego smartfon w lokalizator GPS, dodać go do swojej bazy lokalizatorów i za pomocą aplikacji ikol Tracker śledzić jego położenie i monitorować weekendowe podróże.

Sytuacja nr 2. Mamy małą pizzerie i uruchomiliśmy niedawno opcję dostawy, zatem zatrudniamy kierowców, ale nie wiemy, jaka jest ich wiedza o topografii miasta. Wyposażamy nasze firmowe samochody w moduły GPS, lub dajemy pracownikom służbowe telefony zmienione w lokalizatory z ikol X i śledzimy wygodnie tempo ich pracy. Sprawdzamy, jak szybko udaje się dowieźć pizzę w konkretne miejsce i czy nasi kierowcy nie robią sobie przerw w pracy.

Sytuacja nr 3. Wychodzimy z zakupami z galerii handlowej. Mamy dwa pełne koszyki. Wokół stoi zaparkowanych dobre pół miliona samochodów i nie mamy pojęcia gdzie jest nasz. Wystarczy włączyć ikol Tracker, a program wskaże nam miejsce, w którym zostawiliśmy nasze auto.

Wymienione sytuacje są czysto hipotetyczne, a może nawet i nieco śmieszne, ale powinny przekonać do tego, że dosłownie każdy może z korzyścią dla siebie wypróbować ikol Tracker, bo to program naprawdę ułatwiający życie.

Monitorowanie lokalizacji na co dzień

Podczas testów miałem dostęp do dwóch pojazdów poruszających się po ulicach polskich miast ze zintegrowanymi modułami GPS. Jak monitorowało mi się ich położenie? Bardzo wygodnie. Na żywo mogłem podejrzeć, gdzie znajdują się oba samochody, gdzie stoją, dokąd jadą, a nawet jak szybko jadą. Miałem wgląd w ich przebieg, ilość paliwa w baku, obroty silnika i prędkość. Na koniec dnia zaś, otrzymywałem powiadomienie o bilansie, które zawierało łączny koszt przejazdów wykonanych przez obserwowane pojazdy oraz łączny pokonany przez nie dystans. Doskonałe narzędzie.

Chcąc nadać prowadzonym testom bardziej osobistego wymiaru, zmieniłem smartfon swojej małżonki w lokalizator. Dostałem tym samym dostęp do jej lokalizacji, wiedziałem kiedy przekroczyła wytyczoną strefę i mogłem antycypować kiedy będzie w domu, by zmieścić się w widełkach czasowych i przyjechać przed nią. Nie miałem okazji, ani powodu, by skrycie ją szpiegować, ale wydaje mi się, że i do tego celu system ikol mógłby się z powodzeniem przydać. Rzecz jasna, niczego nie sugeruję, wskazuję jedynie na istniejące możliwości.

Banalnie prosta obsługa i szybka konfiguracja

Co wyróżnia cały ekosystem ikol? Niesłychana wygoda korzystania z dostępnych opcji oraz prostota obsługi aplikacji i nawigacji w serwisie online. Zarówno ikol X, jak i ikol Trakcer to bardzo przyjemne w odbiorze programy. Ich konfiguracja jest banalna, gdyż podstawowe funkcjonalności w pełni ustawimy sobie z poziomu smartfona, a dopiero zaawansowane zarządzanie monitorowanymi lokalizatorami wykonamy z poziomu interfejsu webowego. I mowa tu o naprawdę wysublimowanych funkcjach, od wytyczania stref ruchu po dokładny podgląd historii pokonanych tras i ich kosztów, postojów, raportów spalań etc.

Uogólniając, można rzec, że cały ekosystem ikol to zgrabnie przemyślane rozwiązanie, które kompleksowo obsłużymy zasiadając przed komputerem oraz do którego wgląd mamy zawsze z poziomu smartfona z systemem Android. Dodając do tego możliwość integracji profesjonalnych modułów GPS z telefonami zamienionymi w lokalizatory wyraźnie zwiększa możliwości systemu i sprawia, że z narzędzia przydatnego, a w wielu przypadkach pewnie i niezbędnego w handlu wielkoformatowym, w zarządzaniu flotami pojazdów, usługach restauracyjnych, kurierskich czy taksówkarskich, w narzędzie ułatwiające życie na co dzień, gdy to chcemy wiedzieć, gdzie jest nasze auto, które pożyczyliśmy żonie lub synowi, zgubiliśmy na parkingu czy zaparkowaliśmy w podejrzanym miejscu.

Sprawdźcie darmowy ikol Tracker. Naprawdę warto

Czy użytkowników biznesowych trzeba przekonywać do ikol Tracker? Jeśli tak, to zróbmy to bezpośrednio. Korzystasz już z usług lokalizacji GPS? Jesteś zadowolony? Jeśli nie, wypróbuj system ikol. Nie korzystasz? Tym bardziej wypróbuj system ikol. W obu powyższych przypadkach, jeśli już poznałeś ekosystem, ikol Tracker tylko ułatwi Ci życie, uprzyjemni pracę.

Ze swojej strony zaś, jako użytkownik indywidualny, najbardziej doceniający system ikol za możliwości bezpłatnej lokalizacji z wykorzystaniem odbiorników GPS w smartfonach wiem już, że będzie to wakacyjny niezbędnik podczas wycieczek większą grupą znajomych w góry. Tak, by dmuchać na zimne, by nikt się nie zgubił. Wiem również, że gdy doczekam narodzin własnej latorośli i momentu, w którym ta latorośl poprosi mnie o pożyczenie samochodu – system ikol uspokoi moje nerwy.