WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Infografika z okazji 50-tej aktualizacji Chrome

Google wydało 50-tą aktualizację do Chrome’a i aby uczcić ten kamień milowy firma opublikowała infografikę obrazującą kilka statystyk dotyczących tej już prawie 8-letniej przeglądarki.


Istotną informacją jest fakt, że wersja mobilna przekroczyła miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. A co ciekawsze, w listopadzie liczba ta dobijała „zaedwie” do 800 milionów. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 5 miesięcy firma zdobyła 200 milionów użytkowników. Imponujące.

Google Chrome zostało wydane w 2008 roku i Rahul Roy-Chowdhury, kierownik produktu Chrome’a mówi, że jego misja została taka sama – zapewnić szybką, prostą i bezpeczną przeglądarkę.

Statystyki nie odnoszą się jedynie do wersji mobilnej. Chrome miesięcznie ładuje 771 miliardów stron. Dzięki autouzupełnianiu przeglądarka ratuje nas co miesiąc przed wystukaniem 500 miliardów słów. Jest to łącznie ponad 186 528 lat pisania, bazując na średniej wartości 30 słów na minutę. Google Chrome pozwala również przechowywać dane logowania dla wszystkich odwiedzanych stron. Każdego miesiąca automatycznie uzupełnianych jest 9.1 miliarda formularzy. Również 3.6 miliarda stron jest miesięcznie tłumaczonych. W Google rozdano 2.5 miliona dolarów nagród dla społeczności pomagającej wyszukiwać i eliminować błędy.

A co jest w najnowszej wersji Google Chrome? Zwyczajne ulepszenie i naprawa błędów, o których możecie poczytać TUTAJ.

chrome50threlease-378x1600[1]

[źródło i grafika: digitaltrends.com]