WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Informacje o nowym SoC od Qualcomm

Na początku miesiąca Samsung ogłosił nowy, 10 nm proces produkcyjny. Jednym z pierwszych produktów, który zostanie w nim wykonany, będzie Snapdragon 835 od Qualcomm. Początkowo żadne informacje o nim nie były dostępne. Dopiero teraz pierwsze z nich ujrzały światło dzienne.

Zgodnie ze źródłem nowe SoC będzie bazowało na tym samym rdzeniu Kyro co Snapdragon 820 i 821. Tak więc architektonicznie nowy produkt nie będzie się różnił od poprzednika. Jedyna rzecz, która ulegnie zmianie, to częstotliwość pracy. Wersje oszczędzająca prąd będzie ją miała na poziomie 2,4 GHz, a wersja wydajna taktowana będzie z częstotliwością 3 GHz. Co ciekawe niektóre źródła donoszą, że procesor będzie miał nawet 10 rdzeni. Nowy proces technologiczny wpłynie na dwie rzeczy- SoC będzie albo o 27% wydajniejsze albo o 40% bardziej energooszczędne w porównaniu do poprzedniej, 14 nm generacji.

Oprócz tego Snapdragon 835 będzie wyposażony w procesor graficzny Adreno 540, jednakże nie ma o nim żadnych informacji. Dodane zostanie także Quick Charge 4.0, które ma być szybsze i bezpieczniejsze od poprzednika. Nowa, 10 nm generacja zapowiada się ciekawie.

Źródło: http://www.eteknix.com/