WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ryzen 3 2200GE i Ryzen 5 2400GE energooszczędnymi następcami najnowszych APU od AMD

Niespełna dzień temu odbyła się premiera najnowszych APU Raven Ridge od AMD w postaci Ryzena 2200G oraz 2400G, a już teraz trafiają do nas doniesienia na temat ich energooszczędnych wersji. Co powiecie na układy Ryzen 3 2200GE oraz Ryzen 5 2400GE?

Tym razem, to producenci płyt głównych zaserwowali nam takie informacje. Asus i ASRock udostępnili na swojej stronie listę kompatybilnych chipów na podstawkę AM4 i wśród nich znalazły się wspomniane procesory. Dopisek ”E” świadczy o tym, że te mają być bardziej energooszczędne, przez co i tańsze. Wprawdzie mając z tyłu głowy ujawnionego ostatnio Athlona 200GE trudno nazwać je budżetowymi, ale wszystko wskazuje na to, że będą celować właśnie w ten segment.

 

Od debiutujących wczoraj APU Ryzen 3 2200GE i Ryzen 5 2400GE różnią się wyłącznie zegarami oraz wartością TDP. Te są one oczywiście niższe i dla obu układów wynoszą kolejno 3,2 GHz i 35 W. Nie wiadomo, czy będą wspierać technologię Precision Boost, ale jest to całkiem prawdopodobne ze względu na jej działanie. Niestety na zamieszonej powyżej liście nie wspomniano nic o dacie premiery i sugerowanej ceny, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość  i czekać na oficjalne stanowisko AMD.

Źródło: wccftech.com