WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ingress, oryginalna gra twórców Pokemon GO powraca

Oryginalna gra twórców Pokemon GO powraca! Ingress Prime to ulepszona wersja tytułu, którego kojarzyć możecie jako, po prostu, Ingress.

Twórcy Pokemon GO postanowili ponownie spróbować swoich sił w autorskim projekcie. Ingress Prime, czyli ich pierwszy tytuł oparty o lokalizację użytkownika, powrócił. Produkcja przedstawia wydarzenia ze świata sciene-fiction, w którym dwie frakcje toczą ze sobą bój o kontrolę nad obiektami w naszym sąsiedztwie. Ingress po raz pierwszy zadebiutowało w 2012 roku i sprawiło, że 20 milionów osób postanowiło się poruszać, jednocześnie grając.

Potem do Niantic przyszło Nintendo z propozycją stworzenia podobnej gry wideo, ale opartej o licencję Pokemonów. Tak powstało Pokemon GO, które pobrano 800 milionów razy. Dzięki tej współpracy Niantic zarobiło mnóstwo pieniędzy i może teraz powrócić do swojej oryginalnej gry. Jej promocja ma ruszyć niebawem i możliwe, że dzięki doświadczeniu twórców otrzymamy zdecydowanie lepszą produkcję. Nie jest to jednak jedyny projekt Niantic. Firma pracuje również nad Harry Potter: Wizard’s Unite dla Warner Bros.

Czytaj też: Liczba graczy Hearthstone robi ogromne wrażenie!

Źródło: venturebeat.com