WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Innowacyjny, bezprzewodowy przełącznik Panasonic, który sam się zasila

W obecnych czasach korzystamy z wielu urządzeń, co sprawia, że potrzebna jest także duża liczba przełączników. Korzystanie z nich może okazać się uciążliwe, zwłaszcza jeśli pomieszczenie, o którym mowa jest stosunkowo małe. Zatem jeden inteligentny przełącznik wydaje się dobrą inwestycją.

Taki przełącznik musi być w jakiś sposób zasilany. Tutaj pojawia się problem, gdyż inteligentne przełączniki dostępne na rynku są albo przewodowe, albo wymagają regularnej wymiany baterii. Panasonic zaprojektował pomysłowe rozwiązanie, które jest bezprzewodowe, jak również nie korzysta z baterii i posiada bowiem wbudowany generator prądu. Urządzenie to wykrywa ruch w pomieszczeniu, a następnie natychmiastowo uruchamia ogromny zakres domowych urządzeń elektrycznych, w tym komputery, lampy i wiele innych. Gdy użytkownik oddala się od przełącznika, otaczające go przedmioty automatycznie się wyłączają.

Ten mały mechanizm można skonfigurować dość szybko bez konieczności skomplikowanego okablowania. Jest to nowa koncepcja, więc żadne szczegóły dotyczące ceny nie zostały jeszcze ujawnione. Na wystawie nowych technologii CEATEC 2016 został zaprezentowany prototyp urządzenia. Prezentację można obejrzeć na wideo poniżej:

Źródło: http://www.eteknix.com/