Instagram zakończył „pięć minut sławy” aplikacji, która pozwalała zobaczyć, jak wygląda przeglądanie serwisu z perspektywy każdego publicznego użytkownika.

Kryjąca się pod nazwą „Being” aplikacja zgromadziła 400 tysięcy użytkowników, z których 11 tysięcy pobrało ją w ostatni dzień, gdy była ona jeszcze dostępna. Paradoksalnie, gdyby nie tak wielka popularność, jej żywot potrwałby dłużej.

Celem Being byłq obserwacja, jak Instagram wygląda z perspektywy swojego znajomego, rodziny czy nawet celebryty, po prostu biorąc pod uwagę obserwowane i obserwujące osoby. Being zbierało informacje dostępne na profilu danej osoby i rekonstruowało je tak, aby można było przedstawić je w postaci profilu Instagram. Pozwoliło to dość obcesowo zaglądać w życie danych osób, w obrazowej formie widząc czym i kim się interesują.

Cokolwiek Being zrobiło, nie było to nielegalne, bo wszystkie informacje zbierane przez aplikacje mogły być przejrzane przez dowolne osoby ręcznie, wchodząc na ich profil. Instagram nie wypuścił żadnego oświadczenia na ten temat, możliwe więc, że firma ta sama zastanawia się nad powodem usunięcia tej aplikacji.

[źródło i grafika: eteknix.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!