WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Instagram używa miliardów komentarzy, by zdefiniować i ocenić emotikony

Odkąd w październiku 2011 firma Apple dodała jako międzynarodowy znak klawiaturowy emotkę emoji, język który można śmiało nazwać elektronicznym wyewoluował tak, że w chwili obecnej połowa komentarzy pozostawianych na Instagramie składa się jedynie z kolorowych emotikonów. Dodatkowo twórcy Instagrama w miniony wtorek dodali również możliwość wstawiania emotek jako hashtagów, co z kolei pozwala użytkownikom na tagowanie oraz wyszukiwanie ich ulubionych znaczków.

holding-hands

Poniżej przedstawione zostało zestawienie najpopularniejszych emotek używanych przy hashtagach :

emohash

Po tym zabiegu pracownicy Instagrama zabrali się za rozwiązanie jednej z największych zagadek internetu usiłując dowiedzieć się, co ludzie mają na myśli używając emotki „salsa dancer”.

Jeden z programistów Instagrama, Thomas Dimson, wykorzystał nieskończone ilości komentarzy, zamieszczanych przez użytkowników serwisu, aby przeanalizować wstawiane tam emotikony. Rezultaty swojej pracy opublikował na swoim blogu, w obszernym poście zatytułowanym „Emojineering Part 1: Machine Learning for Emoji Trends”

Dimson wykazał rozkwit wykorzystania tych popularnych symboli przez minione lata, informując że obecnie praktycznie połowa wszystkich komentarzy zawiera emotikony. Wartość ta skoczyła z 20% w latach od 2012 do 213.

spaceinvaderhash

Jego definicje oraz rankingi okazują się bardzo interesujące. Dimson wykorzystał algorytmy sprawdzające kontekst używania emotek w celu doprowadzenia do zdefiniowania ich w języku angielskim oraz zakwalifikowania częstotliwości ich używania. Poniżej przedstawione zostały emotki wykorzystywane najczęściej a Twitterze wraz z odpowiadającymi im „definicjami”

Screenshot_2015-05-02_16.31.24.0

A co ze wspomnianym „salsa dancer”?

0S6L28a6_400x400

Według algorytmów Dimsona emotka ta używana jest najczęściej przy takich hashtagach jak :

#birthdaybehavior, #ladiesnight, #turnuptime, #dontmissit oraz #grownandsexy

To wszystko nadal nie tłumaczy jej popularności – najwyraźniej jest to jeden z wielkich sekretów Internetu…

[ źródło : www.theverge.com, fstoppers.com, fusion.net ]