Integracja z SMS-ami powraca do Messengera, dla urządzeń z systemem Android. Dzięki temu, przy pomocy aplikacji można komunikować się z osobami, które nie posiadają konta w najpopularniejszym serwisie społecznościowym. Opcja ta, co prawda już kiedyś istniała, jednak Facebook zdecydował się uruchomić ją ponownie.

Aby móc korzystać z usługi wystarczy wejść w opcje przy pomocy ikonki osoby, wybrać opcję „SMS” i tam ją włączyć. Dla odróżnienia od tych internetowych, konwersacje SMS-owe wyświetlane są w kolorze fioletowym. Funkcja ta, poza normalnym wysyłaniem tekstu, obrazków, czy plików wideo, pozwala również na przesyłanie naklejek, emoji czy udostępnianie położenia. Istotną sprawą jest również to, że Facebook ma nie przechowywać tych konwersacji na swoich serwerach. Opłaty natomiast naliczane będą wedle standardowej taryfy.

facebook_sms_670x382[1]

Parę lat temu taka opcja była już wprowadzona do Messengera. Jednak była wykorzystywana przez zbyt małą liczbę osób, więc zdecydowano się ją wyłączyć.

Integracja została natomiast pominięta na systemy iOS. Spowodowane ma to być tym, że system nie obsługuje dostępu aplikacji do SMS-ów. Poza tym użytkowników iPhone’ów ciężko byłoby przekonać do zrezygnowania z iMessage.

Testy integracji SMS rozpoczęły się już w lutym w Ameryce Północnej. W tym samym czasie Facebook również wprowadził inne udogodnienie dla użytkowników systemu Android, pozwalające na obsługę kilku kont, przy pomocy jednego urządzenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!