WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test procesora Intel Core i9-10980XE

Podsumowanie testu Intel Core i9-10980XE

Intel Core i9-10980XE kosztuje ok. 5500 zł. Jest to bardzo drogi procesor, ale też ma on sporo do zaoferowania. Dzięki dużej ilości rdzeni i wątków świetnie sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach. Różnice w stosunku do tańszych konstrukcji są naprawdę spore i Intel Core i9-10980XE pozwoli choćby na zaoszczędzenie sporej ilości czasu przy renderowaniu. Trochę inaczej jest w grach, gdzie procesor jest trochę słabszy od konkurencji, ale wynika to z taktowania rdzeni. Generalnie procesor świetnie sprawdzi się w każdym zastosowaniu, które wykorzystuje wielowątkowość.

Intel Core i9-10980XE bez podkręcania jest w miarę chłodny. Natomiast po OC sytuacja zdecydowanie się zmienia. Temperatury i pobór mocy są ogromne i z chłodzeniem nie radzi sobie nawet AiO obecne w platformie testowej. Za to wyniki w praktycznie wszystkich zastosowaniach są znacznie lepsze. Procesor warto więc podkręcić, ale pamiętajcie żeby zainwestować w porządne i wydajne chłodzenie.

Intel Core i9-10980XE jest więc konstrukcją warto polecenia. Szkoda tylko, że cena jest naprawdę wysoka a dostępność w sklepach znikoma. Kiedy te dwie rzeczy się zmienią, to CPU będzie ciekawą konkurencją dla konstrukcji od AMD.

Spis treści:
WRÓĆ DO STRONY 1
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1