WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel mocno zainteresowany Internetem Rzeczy

Korporacje komputerowe już od dłuższego czasu prowadzą dywersyfikację w bardziej uniwersalnych kierunkach i tendencję tę podchwycił również Intel.

Na łamach Intel Developer Forum, pełnego robotów-pająków i ewolucji na BMX-ach, przedstawiono kierunek, jaki firma ta ma zamiar wkrótce obrać – i nie wiąże się on jedynie z produkcją procesorów. Taka strategia nie należy do najgorszych, szczególnie, że PC jest jedynie niewielką częścią rynku komputerowego, a nie wiodącym graczem, jak niegdyś. Jak wygląda pomysł Intela na ekspansję?

Chodzi o podpięcie swoich urządzeń pod „Internet of Things„, czyli tzw. Internet Rzeczy. Przykładem podążania tą drogą jest m.in. inwestycja w czip o wielkości guzika – Curie, pobierający dane między innymi podczas wspomnianego pokazu na BMXach. Innym pomysłem jest wykupienie kilku firm specjalizujących się w „technologii noszonej”. Do nich należą Basis czy Recon, autorzy smartwatchów czy inteligentnych okularów do uprawiania sportu. Dodatkowymi pomysłami na lokowanie swoich pieniędzy i uwagi jest także RealSense, a więc technologia skanowania 3D. Jak przyznał prezes Intela, Brian Krzanich, firma zwyczajnie „chce być wszędzie”.

Czekamy więc na inteligentne konserwy, których będziemy się bali otworzyć…

[źródło: engadget.com, zdjęcie: cdn.wccftech.com]