IT for SHE to bezprecedensowy program, którego celem jest  zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy. Dzięki skali, doświadczeniu i aktywnej współpracy partnerów, przedsięwzięcie to ma realną szansę przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.

Głównymi elementami programu są:

  • największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT „Women in Tech Camp”
  • Program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce
  • Kampania Wolontariacka zachęcająca kobiety do nauki programowania, skierowana przede wszystkim do mieszkanek małych miejscowości.

Nabór do Programu Mentoringowego rusza już 8  marca br. Do udziału w nim zapraszamy studentki i absolwentki kierunków informatycznych z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów informatycznych uniwersytetów. Wyboru Mentora i rejestracji można dokonać na stronie: www.itforshe.pl. W ramach programu dziewczyny rozwiną różnorodne umiejętności z zakresu: programowania, zarządzania projektami, planowania kariery zawodowej, czy też przywództwa. Wszystko to w ramach wyjątkowej, indywidualnej relacji z ekspertami
z najlepszych firm IT.

W wakacje studentki kierunków informatycznych zaprosimy do program wolontariatu, w ramach którego pojadą do małych miejscowości i uczyć tam będą w szkołach programowania i wiedzy technologicznej. A już we wrześniu zaprosimy 120 dziewczyn z całej Polski, na 4-dniowy, pełen inspiracji, zajęć technologicznych i energetycznego networkingu  „Women in Tech Camp”.

Dlaczego?

„IT for SHE” to działanie systemowe, zaplanowane w długiej perspektywie. Angażuje  znakomitych partnerów, którzy wierzą w potrzebę pełnego uruchomienia potencjału kobiet w IT, i którym zależy na przyszłości rynku pracy w obszarze nowych technologii w Polsce i na świecie. W Polsce tylko 13% studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 – na 1 milion.

Intel od lat wyznaje zasadę, że nauki informatyczne nie mają płci. Z drugiej strony zauważalna jest tendencja, że matematyką bardziej interesują się chłopcy – poparte jest to wieloma badaniami. Intel, widząc problem niewielkiego odsetka kobiet zatrudnionych w tej branży, a jednocześnie dostrzegając wartość, jaką wnoszą do branży IT, angażuje się w liczne działania. Jest to zatem naturalne, że wspieramy takie inicjatywy jak program IT for She – komentuje Aleksandra Bojanowska, PR Manager Poland w Intelu. Najwyższa pora zadbać o mądre  wykorzystanie potencjału utalentowanych technologicznie, ambitnych, młodych kobiet dla rozwoju gospodarczego Polski, Europy i świata, bo to one tworzyć będą przyszłość nowych technologii – dodaje Aleksandra Bojanowska.

Organizatorem programu „IT for SHE” jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy przy wsparciu Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji. Partnerami programu są: Cisco, Fundacja Kronenberga – Citi Handlowy, Ericsson, Goldman Sachs, IGT, Intel, Roche.

źródło: materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!