WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Intel powoli wycofuje się z produkcji urządzeń noszonych

Jeśli chodzi o urządzenia mobilne to łatwo zauważyć, że Intel nie radzi sobie na tym rynku najlepiej. Kolejnym potwierdzeniem na to jest powolne wycofywanie się tej firmy z produkowania urządzeń noszonych, takich jak smartwatche chociażby. Widać temu producentowi niedane jest wyjście poza tworzenie procesorów z myślą o komputerach osobistych.

Intel wykupił w 2014 roku Basis i choć zapowiadało się to na spektakularny ruch, mogący dać szansę korporacji z Kalifornii na zaistnienie na rynku mobilnym, to inwestycja okazała się potworną klapą. Pierwszy sprzedawany smartwatch miał ponadprzeciętną zdolność, którą charakteryzował się do tej pory Galaxy Note 7, czyli nagłe potrafił się zapalić. Stąd też na początku roku wycofano produkt ze sprzedaży, a według oficjalnej strony Basis – wszystkim aplikacjom zegarka zostaną wyłączone usługi już 31 grudnia 2016 roku.

Początki zwykle bywają trudne, ale Intel widocznie nie zamierza dalej bawić się w tej branży. Według serwisu TechCrunch okazuje się, że oddział odpowiedzialny za tzw. „wearables” (urządzenia noszone) zostanie mocno uszczuplony w wyniku masowej ilości zwolnień. Intel pragnie wycofać się z branży mobilnej, a jej pracownicy zostaną przeniesieni do New Devices Group (zespołu koncentrującego się na tworzeniu innowacyjnego sprzętu).

TechCrunch dobrał się również do zdjęć nowego modelu zegarka Basis, który prawdopodobnie już nigdy nie ujrzy światła dziennego. Miał się on nazywać Ruby. Wiadomo o nim niestety niewiele, bo jedynie jak powinno wyglądać jego pudełko.

ruby1

grafika główna: forbes.com | źródło i zdjęcie we wpisie: techcrunch.com