Compute Stick od Intela był ciekawą koncepcją przenośnego komputera. W zasadzie był to pecet zamknięty w bardzo małej obudowie, którego można było nosić wszędzie ze sobą. Jego następca będzie wyglądał trochę inaczej- Intel chce, aby był on o wymiarach podobnych do karty kredytowej.

Aktualnie nie ma większych szczegółów na temat specyfikacji Compute Card. Nie znamy jaki będzie procesor, grafika czy pamięć RAM. Wiemy za to, że jego wymiary będą wynosiły 94,5 x 55 x 5 mm.  Normalne wymiary karty wynoszą 85,6 x 53,98 x 0,76 mm więc jak sami widzicie jest bardzo blisko ideału. Właśnie z racji małej grubości komunikacja odbywać się będzie poprzez wariant USB-C nazwany USB-C plus Extension. Takie złącze zapewni dostęp do USB, HDMI i DisplayPort. Także w przeciwieństwie do poprzednika, Compute Card będzie znacznie bardziej wszechstronna, oferowana w większej ilości wersji i możliwości przechowywania.

Nie znamy także jeszcze ceny nowego produktu Intela. Więcej szczegółów na ten temat zostanie ujawnionych w okolicach czerwca 2017 roku. Prawdopodobnie Compute Card zaoferuje wsparcie dla wszystkich systemów.

Źródło: http://www.eteknix.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej