WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel prezentuje procesory Coffee Lake

5 października będzie miała miejsce premiera najnowszych procesorów Intela ósmej generacji. Są one skierowane do graczy i osób miłujących się w podkręcaniu.

Użytkownicy dostaną do dyspozycji możliwość podkręcania tylko w procesorach z dopiskiem „K” w nazwie. Będą one posiadały odblokowany mnożnik oraz obsługę 40 linii PCIe 3.0. Procesor i7 8700K ma być jednym z najlepszych cpu do gier w historii. Częstotliwość pracy jednego rdzenia w trybie turbo ma osiągnąć aż 4,7 GHz. Intel sugeruje, że seria Coffee Lake w porównaniu z siódmą generacją pozwoli na zwiększenie ilości klatek na sekundę nawet o 25%. Nowe procesory mają także zapewniać 2 krotnie szybszą obsługę gry, transmisji strumieniowej i nagrywania niż 3 letnie sprzęty.

Jednakże ósma generacja ma także świetnie nadawać się do edytowania filmów w rozdzielczości 4K. Ma to być nawet o 32% szybciej niż w przypadku procesorów poprzedniej generacji. CPU Coffee Lake mają także edytować treści o 65% szybciej niż 3 letnie jednostki. Czy te zapowiedzi znajdą potwierdzenie w testach? Tego dowiemy się zapewne 5 października.

Źródło: Materiały prasowe