Intel po cichu wypuścił małą aplikację, stworzoną z myślą o małych komputerach, podłączanych pod telewizor. Po jej uruchomieniu nasz telefon przekształca się w trackpad oraz klawiaturę dla naszego PC-ta.

Właśnie znalazłem perfekcyjną aplikację dla siebie. W moim pokoju znajdują się bowiem dwa komputery, z czego jeden służy mi do grania i pracy, zaś drugi – ten podłączony do telewizora – do oglądania filmów czy seriali. Niestety, nie posiadam bezprzewodowej myszy oraz klawiatury, co sprowadza się do tego, że każda interakcja z komputerem wymaga mojego wyjścia z łóżka i wykonania kilku kliknięć przy pomocy urządzeń podłączonych za pomocą przewodu. Trochę ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziło, ale takie pauzowanie na dłuższą metę może być irytujące, w szczególności dla persony tak wybitnie leniwej jak ja.

Intel razem ze swoją aplikacją wydają się być dla mnie wybawieniem, bo ich rozwiązanie nie wymaga ode mnie wydania kilkudziesięciu złotych, jak miałoby to miejsce w przypadku zakupu bezprzewodowego zestawu kontrolerów. Dla Intel Remote Keyboard wystarczy pobranie samego oprogramowania na docelowy komputer oraz telefon i jeśli obydwa urządzenia znajdują się w tej samej sieci, wówczas ich połączenie zakończy się powodzeniem. Jakieś dodatkowe wymagania? Cóż, PC musi mieć zainstalowany system Windows 7 lub nowszy z rodziny Microsoftu. Tyle wystarczy aby cieszyć się trackpadem z paskiem przewijania, oraz klawiaturą.

Intel-Remote-Keyboard-screen-520x293

Na rynku jest już kilka podobnych rozwiązań, choć Intel zarzeka się, że to właśnie ich wersja działa najsprawniej – tu ciężko mi się nie zgodzić. Oprogramowanie robi wszystko po prostu szybko i płynnie. Proces połączenia nie jest męczący, a przy okazji jest piekielnie prosty. Jak to mówią, praca uszlachetnia, lecz lenistwo uszczęśliwia…

Link do aplikacji tutaj.

[źródło: thenextweb.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej