RealSense brzmi troszkę jak kamerka rodem z przyszłości. Pozwala urządzeniom rejestrować nasze gesty w większej odległości od obiektywu czy skanować obiekty w 3D w zaciszu domowym.

Intel ostatnimi czasy wręcz szturmuje rynek mobilny, na przykład za pomocą RealSense. Prezes zarządu firmy – Brian Krzanich pokazał na Intel Developer Forum w Shenzen nowy model urządzenia. Do tej pory Intel reklamował projekt jako składającą się z 3 obiektywów kamerkę, pozwalającą sterować komputerem/smartfonem gestami czy skanować trójwymiarowo różne rzeczy w domu. Zaprezentowany na IDF 2015 model jest za to mniejszy, cieńszy, wydziela mniej ciepła i wykrywa ruch przy znacznie większej odległości. Podczas prezentacji tablet z RealSensem w błyskawicznym tempie zmierzył rozmiary skanowanego przedmiotu, by potem oznajmić jak duży pojemnik będzie potrzebny do jego zapakowania. RealSense bierze pod uwagę wielkość, kształt, po czym sumuje przestrzeń jaka będzie potrzebna do przechowania towaru.

Co ciekawe, Intel ogłosił przy okazji, że od teraz będzie współpracować z chińską firma JD, która pomoże im w magazynowaniu urządzeń. Niestety nie podał dokładnej specyfikacji RealSense, ta ma pojawić się „wkrótce”. Czyli w bliżej niesprecyzowanej przyszłości.

intel-realsense-mobile intel-realsense-mobile-2

[źródło: eteknix.com; zdjęcie: techforanyone.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej