Firmę Intel każdy z Was zapewne zna. tworzy ona procesory pod różne zastosowania od gier i obliczeń po energooszczędne konstrukcje. Firma ogłosiła właśnie nową serię procesorów Atom- E3900. Jest to dosyć specjalna konstrukcja, bowiem skierowana ona jest pod internet rzeczy (IoT). Dodatkowo nowy procesor ma znaleźć zastosowanie w przemyśle, motoryzacji, wideo, produkcji oraz handlu.

Oczekuje się, że internet rzeczy będzie ogromnym rynkiem z 50 miliardami urządzeń tworzącymi 44 zettabajty danych do 2020 roku. Rynek wymaga więc dużej ilości obliczeniowej przy względnie dużej energooszczędności. Dlatego tez Intel współpracuje z wiodącymi firmami IoT takimi jak Delphi, FAW, Nausoft czy Hikvision. Dzięki temu będzie możliwe szerokie wykorzystanie nowego Atoma.

118a

Przykładowo procesor może znaleźć zastosowanie w przemyśle do zdalnego zarządzania, w ochronie do identyfikacji twarzy, analizowania ruchu, w transporcie do autnomicznych samochodów. Intel zaistnieje więc w nowej branży, byle by tylko nie stał się tam monopolistą.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej