Intel stworzy własne zawody esportowe przed Międzynarodowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu. Jest to efektem współpracy Intela i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Firma zorganizuje zawody Intel Extreme Masters PyeongChang w Korei. Podczas nich zawodnicy będą walczyli w Starcraft II oraz w Steep Road to the Olympics, która jest oficjalną grą Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Każdy z Was może dostać się na ten turniej. Wystarczy wziąć udział w eliminacjach internetowych, które odbędą się w listopadzie. Intel ma zapewnić rozrywkę także całej wiosce olimpijskiej. Mają w niej się znaleźć stoiska z grami Speed Road to the Olympics. Gregory Bryant, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Client Computing Group w Intel Corporation, komentuje:

Intel od ponad dekady przesuwa granice esportu, a naszym celem jest wprowadzenie tej dyscypliny na największe areny światowego sportu. Przełomowy turniej Intel Extreme Masters w Pjongczangu postrzegamy jako kolejny ważny krok, który daje jeszcze większej grupie fanów na całym świecie szansę przeżycia emocji związanych z esportem.

Dodaje do tego Geoffroy Sardin, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Ubisoft, która stworzyła grę Speed,:

Jesteśmy dumni z tego, że możemy uczestniczyć w rozgrywkach towarzyszących Zimowym Igrzyskom Olimpijskim. Naszą grę tworzyliśmy w ścisłej współpracy z MKO i niezmiernie cieszymy się na te rozgrywki. Nie możemy się doczekać, aż fani wezmą udział w naszej nowej inicjatywie.

Fani będą mogli śledzić zawody na globalnej platformie Olympic Channel oraz na innych kanałach, które zostaną wkrótce ogłoszone.

Źródło: Materiały prasowe