WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Inteligentne kaski motocyklowe AR-1 trafią wkrótce do sprzedaży

Skully AR-1 – tak brzmi pełna nazwa „najinteligentniejszego kasku motocyklowego na świecie”. Zapowiedziane niedawno urządzenie ma być rozbudowanym gadżetem stworzonym z myślą o zapewnieniu motocyklistom jak największego bezpieczeństwa.

Zasada działania AR1 ma być podobna jak w przypadku Google Glass. Osoba go nosząca widzi w rogu ekranu wirtualny obraz, który nie przesłania rzeczywistego widoku. Kierujący może więc jechać, mając jednocześnie dostęp do szeregu ułatwień. Opis urządzenia przywodzi na myśl gadżety z produkcji z gatunku science-fiction, bowiem kask zapewni m.in. dostęp do GPS, nawigację głosową, będzie informował o warunkach na drodze, a przede wszystkim – pozwoli motocykliście na pełny przegląd tego, co dzieje się wokół niego.

Projekt zrobił furorę na platformie Indiegogo, a zebrane w ciągu dziewięciu dni fundusze przekroczyły wymagany próg aż pięciokrotnie. Jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia, Marcus Weller, Skully AR-1 ma być krokiem w przód w zapewnianiu bezpieczeństwa na drodze. Powinien on także umilić podróż, ponieważ kask pozwoli na słuchanie muzyki lub prowadzenie rozmów telefonicznych. Wszystko oczywiście ma się odbywać bezprzewodowo, za pośrednictwem połączenia przez bluetooth.

Jesteście zainteresowani opisywanym gadżetem? Trafi do sprzedaży w maju przyszłego roku, a obecnie kosztuje 1399 dolarów. Niemało, jednak jeśli AR-1 okaże się skuteczny, wydanie ok. 4 tysięcy złotych może być kuszące dla miłośników szybkiej jazdy.