Niedawno pisaliśmy o tym, że Philips zmodernizował swoją linię „inteligentnego oświetlenia” poprawiając jasność oraz odwzorowanie bieli. Hue – bo tak się ów system nazywa – składa się ze świetlówek kontrolowanych za pomocą bezprzewodowego huba zwanego „bridge”, któremu z kolei użytkownik wydaje polecenia za pomocą aplikacji dla systemu Android lub iOS. Inteligentne (choć może bardziej pasowałoby określenie „zdalnie sterowane?”) rozwiązanie daje nam kontrolę zarówno nad natężeniem, jak i nad barwą oświetlenia naszych wnętrz.

HUE2

Nowy bridge

Tym razem Philips, prezentując system Hue 2.0, zmodyfikował jego jednostkę centralną, czyli tzw. bridge. Nowy bridge różni się kształtem od swojego niemal okrągłego poprzednika i przypomina bardziej kwadrat z zaokrąglonymi rogami. Jednak to nie kształt jednostki jest największą zmianą.

HUE3

Steruj Hue za pomocą Siri

Ważniejsza różnica kryje się w sposobie jego komunikacji z telefonem. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej wersji Hue jego interfejs dla systemu iOS wzbogacony został o obsługę asystenta głosowego Siri. Dzięki temu, zamiast klikać na wirtualne przyciski i przesuwać wirtualne suwaki będziemy mogli oświetleniem całego domu sterować za pomocą głosu.

HUE4

Tradycyjny „klikany” interfejs

Nowy bridge nie jest tani, jednakże jego uniwersalność jest warta tych pieniędzy, bo doskonale pasuje zarówno do całego systemu Philips Hue jak i do urządzeń z systemem iOS. Jak ujawnił przedwcześnie Amazon, ma on kosztować 60 dolarów. Na szczęście dla osób, które kupiły urządzenie poprzedniej generacji, mają one otrzymać 20-dolarową zniżkę na tą nowość.

[źródło i grafika: gizmodo.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!