iPhone (czy właściwie jakikolwiek inny smartfon) z potłuczoną szybką to widok, do którego każdy z nas się już przyzwyczaił. Jeżeli myślisz, że świadczy to o ogólnej niskiej wytrzymałości współczesnych telefonów, Apple chciałoby Cię prosić na słówko. 

Siedzieliśmy w naszej budzie, gdy poczułem, że mam branie. Położyłem telefon na swoim udzie i chwilę później ten zsunął się, ale zamiast upaść na śnieg, odbił się prosto do dziury, z której łowiłem ryby. Co prawda złapałem ją – był to bass niebieski, ale nie zrekompensował mi on straty telefonu.

W taki sposób zwykłe mroźne popołudnie Michaela Guntruma z Pensylwanii zamieniło się w mały koszmar. Historia powinna się zakończyć na tym etapie, bo i ciężko wyobrazić sobie scenariusz, w którym telefon bohatersko powraca do swojego właściciela (może w żołądku jakiejś ryby?). Gdyby jednak nie wydarzyło się nic interesującego, nie pisałbym przecież tego artykułu, prawda?

15241776_1840781222800837_6390836059157205621_n-640x0

Szczęście chciało, że kilkanaście miesięcy później jezioro to zostało wysuszone, a po jego pozostałościach wędrował Daniel Kalgren ze swoim wykrywaczem metalu. Kiedy mężczyzna zobaczył skarb w postaci ledwo rozpoznawalnego iPhone’a, raczej nie miał zbyt wielkich oczekiwań, ale postanowił zabrać go do domu i umieścić w misce z ryżem, aby zaspokoić swoją ciekawość. Dwa dni później, Kalgren spróbował uruchomić telefon i – ku swojemu zaskoczeniu – udało się to zrobić. Bohater znalazł więc numer pierwotnego właściciela i poinformował go o odnalezionym smartfonie. Michael Guntrum był początkowo sceptyczny, ale gdy zobaczył zdjęcie swojego starego wygaszacza ekranu, wszystko stało się jasne.

Za udanym przetrwaniem tak wymagającej próby stoi prawdopodobnie – poza oczywiście odpowiednią architekturą samego telefonu – futerał OtterBox, w który to opatulony był iPhone. Guntrum, który jeżeli nim nie był, to już z całą pewnością stał się dożywotnim fanem Apple, postanowił oddać telefon do naprawy i przekazać go swojej mamie. Teraz pora na omyłkowe schowanie telefonu w indyku i wyjście bez szwanku z trzech godzin w piekarniku?

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: idownloadblog.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!