promocja

Miłośnicy sprzętu z charakterystycznym logiem nadgryzionego jabłuszka od pewnego czasu spekulują na temat nowego iPhone’a. Siódmy z kolei ma mieć premierę prawdopodobnie we wrześniu 2016 roku, a do sieci przeciekają kolejne informacje na jego temat. Co już wiemy?

iPhone 7 – my już wiemy kiedy premiera..

Jak to zwykle bywa przed premierami, większość przecieków jest dość niepewna, a wiele „pewniaków” opiera się na analizie dotychczasowej polityki Apple. A więc według tych właśnie danych z obudowy powinno zniknąć złącze Jack 3,5 mm, co umożliwić ma mniejszą o co najmniej 1 mm szerokość urządzenia w porównaniu z iPhone 6. Jak więc zatem podłączać słuchawki? Wyjścia są dwa. Pierwsze – używanie złącza Lighting. Drugie – komunikacja bezprzewodowa przez Bluetooth. A skoro już o obudowie mowa, to eksperci przewidują, że nowy flagowiec Apple będzie modelem wodoszczelnym. Jest to prawdopodobne z prostego powodu – największy rywal firmy, czyli Samsing, już oferuje takie rozwiązanie. Ponadto warto pamiętać, że aktualnie najnowsze iPhone 6 i iPhone 6s Plus mogą przebywać dłuższy czas pod wodą bez szkody dla działania.

Inne pogłoski mówią, że nowy iPhone będzie posiadać ekran AMOLED. Jakiej wielkości? Jak na razie Apple lawiruje pomiędzy trzema przekątnymi – 4-cale, 4,7-cala oraz 5,5-cala. Użytkownicy mają różne preferencje co do tego, który z nich jest lepszy i bardziej funkcjonalny w codziennym posługiwaniu się, więc jest to jeszcze sprawa otwarta. Można przyjąć, że będzie to przekątna pomiędzy 4 a 5,5-cala. Ciekawą plotką jest informacja tym, że ekran będzie obsługiwał technologię 3D i nie będzie to wymagać od użytkownika specjalnych okularów. Kilka smartfonów innych firm miało takie rozwiązania, jednak w większości trój wymiar okazywał się pozorny. Czy Apple będzie w stanie przeskoczyć konkurencję na tym polu? Czas pokaże. Jednak już wiadomo, że ulepszenie ulegnie funkcja 3D Touch, która odpowiedzialna jest za wykrywanie, jak mocno naciskany jest wyświetlacz. Rzecz najważniejsza, czyli rozdzielczość to spodziewane QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli w proporcjach ekranu 16:9. Ma to pozwolić na pokazywanie hiperrealistycznego obrazu.

iPhone 7 – specyfikacja nowego modelu

Z mniej prawdopodobnych nowości eksperci i znawcy wymieniają możliwość znalezienia się w obudowie smartfonu ultradźwiękowego czujnika biometrycznego, który pozwalałby na obsługę palcami umazanymi smarami, mokrymi czy też zabrudzonymi. Informacja ta pojawiła się po tym, gdy jedna z amerykańskich firm technologicznych ogłosiła światu, że potrafi umieścić takie właśnie czujnik pod szkłem Gorilla Glass. Według innych przecieków, kolejna zmiana w serii to przycisk Home umieszczony w ekranie.

Rzecz najważniejsza, czyli procesor, to kwestia wciąż dyskusyjna, wiadomo jednak, że sprzęt tej klasy będzie musiał być zaopatrzony w najwydajniejsze podzespoły. Tu źródła mówią o procesorach A9 lub A10, które wyprodukować ma tajwańska firma TSMC. W ten też sposób Apple chce zakończyć współpracę z swoim największym konkurentem, który do tej pory dostarczał procesory do kolejnych smartfonów z Cupertino. Aktualnie najnowszy procesor A8 został zbudowany technologii 20 nanometrów, podczas gdy kolejny ma zostać wykonany w 14-metrowej, co pozwoli na większą wydajność i szybkość pracy. Mówi się także, że iPhone 7 posiadać będzie dwie soczewki, co pozwoli na dobry zoom optyczny oraz wykonywanie zdjęć dobrej jakości nawet przy kiepskim świetle. Ostatnie doniesienia mówią o matrycy 2 x 12 MP, za której produkcję odpowiadać będzie Sony. Zdjęcia trafiać mają na kartę pamięci, a wszyscy użytkownicy liczą, że będzie ona tym razem większa niż 16 GB, w które wyposażono ostatnie modele iPhone.

Drewniane obudowy na iPhone 7 od WoodWoo

Jednego można spodziewać się na pewno – eleganckiego design telefonu, który wymagać będzie odpowiedniego pokrowca lub obudowy. Ponieważ wysoka klasa wymaga dobrych i solidnych rozwiązań, warto pomyśleć o drewnianej obudowie. Takie obudowy oferujehttp://www.woodwoo.pl. Choć premiera iPhone 7 dopiero za jakiś czas, już wiadomo, że drewniana obudowa na smartfona pojawi się natychmiast po tym, gdy wejdzie on do sprzedaży. Czy nowy smartfon będzie całkowicie wodoodporny, czy też nie, drewniana obudowa to najsolidniejsze zabezpieczenie przeciwko przypadkowym zarysowaniom, zabrudzeniom oraz różnego rodzaju uszkodzeniom.

1511-2

Drewniana obudowa na iPhone doskonale wpisuje się w designerski styl smartfonów Apple, pełniąc nie tylko rolę praktyczną, ale będąc także dodatkową ozdobą. Jeśli samemu nie używa się ani też nie potrzebuje tego typu dodatku, wówczas warto pomyśleć o nim jako o dobrym prezencie dla posiadacza smartfona – taki podarunek zdecydowanie wyróżnia się na tle innych akcesoriów, a właściciel telefonu w drewnianej obudowie będzie odróżniać się na plus od innych osób używających takiego samego modelu. Drewniane obudowy można nabyć na wcześniejsze wersje iPhone, a koszt ich zakupu nie jest duży.

Wracając do meritum sprawy – im bliżej września 2016 roku, tym więcej informacji na temat nowego iPhone 7 powinno pojawiać się w sieci. I pozostaje mieć tylko nadzieję, że będą to prawdziwe danie techniczne, a nie spekulacje.