WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

iPhone 8 czy iPhone 8 Plus: Który telefon Apple jest najlepszy dla Ciebie?

[Notka sponsorowana]

Rok 2018 jest rokiem applowego urodzaju. Miłośnicy iPhonów mogę wybierać spośród trzech świetnych modeli. iPhone X to doskonały sprzęt za który trzeba odpowiednio zapłacić. Ale dla tych, którzy chcą wydać trochę mniej na nowy telefon, są jeszcze dwa świetne modele: iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Jakie są między nimi różnice i który z nich będzie dla ciebie najlepszy? Podpowiadamy.

[Notka sponsorowana]

Wygląd

Na pierwszy rzut oka oba iPhony wyglądają bardzo podobnie. Oba skonstruowane są na podobnej zasadzie,  z niestandardowym szklanym tyłem i frontem oraz aluminiowymi bokami. Ci, którzy obawiają się zetknięcia takiej ilości szkła z podłożem, mogą jednak spać spokojnie. Apple zapewnia, że telefony iPhone 8 i iPhone 8 Plus mają bardzo wytrzymałe szkło dzięki zastosowaniu specjalnej, spawanej laserowo stalowo-miedzianej struktury wzmacniającej. Być może nie warto specjalnie testować tego zapewnienia, rzucając telefonem o beton, ale wierzymy na słowo. Warto także dodać, że dzięki zastosowaniu szkła, iPhone 8 i 8 Plus mogą być ładowane bezprzewodowo.

Przyciski i wejścia

Dobra wiadomość dla tradycjonalistów: w przeciwieństwie do iPhone’a X, obie ósemki posiadają fizyczny przycisk „Home”, czyli przycisk powrotu do ekranu głównego. Oba posiadają też czytnik linii papilarnych, który umożliwia bezpieczne blokowanie ekranu. Dla miłośników muzyki może być jednak irytujący fakt, że telefony te nie posiadają wejścia na słuchawki. Trzeba więc korzystać ze słuchawek bezprzewodowych lub zakupić przejściówkę.

Wyświetlacz i aparat

Jedyna poważna różnica między ósemkami polega na tym, że iPhone 8 ma mniejszy 4,7-calowy wyświetlacz Retina z jednym obiektywem, podczas gdy iPhone 8 Plus ma większy 5,5-calowy wyświetlacz Retina i system z dwoma obiektywami. Telefon iPhone 8 ma również autonomiczną tylną kamerę o rozdzielczości 12 megapikseli, natomiast iPhone 8 Plus posiada bardziej imponujący tylny aparat z dwoma obiektywami.  Według Apple, jakość obrazu w iPhonie 8 Plus została znacznie poprawiona w stosunku do zwykłej ósemki za pomocą nowego procesora ISP do fotografii, który pozwala uchwycić 80% więcej światła niż iPhone 8. Oznacza to, że aparat będzie robił lepsze zdjęcia w warunkach źle oświetlonych, a do tego posiada kilka niestandardowych funkcji, których brakuje w podstawowym iPhonie 8. Najlepszą z nich jest nowy tryb oświetlenia portretowego. Tryb odwzorowuje twarz fotografowanej osoby za pomocą dwóch obiektywów, a następnie można dostosować ustawienia, aby uzyskać różnorodne zaawansowane efekty świetlne.

Podsumowanie

Wyposażony w większy ekran i bardziej zaawansowaną kamerę, iPhone 8 Plus będzie prawdopodobnie lepszym wyborem dla miłośników fabletów i pasjonatów fotografii. Jeśli jednak zależy ci na cenie, iPhone 8 będzie świetnym urządzeniem do codziennego użytku, tym bardziej że pod innymi względami nie odbiega jakością i wyglądem od swojej bardziej zaawansowanej wersji.