WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Irving Azoff chce zdjąć 20 000 piosenek z YouTube

Irving Azoff to jeden z najpotężniejszych menedżerów w branży muzycznej, teraz żąda YouTube zdjęcia z serwisu prawie 20 000 kawałków.

Weterani branży utworzyli jakiś czas temu Global Music Rights i korzystając z tej instytucji, ślą do YouTube listy, w których naciskają by zdjęto z nich prawie 20 000 piosenek (w ich skład wchodzą te od takich wykonawców jak Pharrell Williams czy John Lennon). Czemu? Rzekomo serwis ten nie ma odpowiednich praw, by je puszczać. Google w rozmowie z Wall Street Journal powiedziało, że ma odpowiednie prawa do wszystkich kawałków, zresztą muszą mieć wszystko załatwione prawnie, bo wkrótce startuje ze swoim nowym programem – Music Key. Irving Azoff w to nie wierzy i dodatkowo twierdzi, że Google za mało płaci artystom za umożliwienie słuchania muzyki na swoim serwisie wideo.

Sama walka Azoffa może jednak odnieść sukces, być może wkrótce zauważymy, że niektóre lubiane przez nas piosenki znikną z serwisu, albo na zawsze, albo do momentu uregulowania tej sprawy. Walka z Google w sądzie potrafi być nierówna, o czym zresztą przekonał się jakiś czas temu Viacom. Wykazanie, że Google prawnie czegoś brakuje, może okazać się czynem niemożliwym. Zobaczymy jak cała ta walka potoczy się dalej.

[źródło: engadget.com, zdjęcie: flickr.com]