WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Izraelskie biuro z kontenerów

Kontenery nie kojarzą nam się raczej z wysublimowaną architekturą, czy nawet godziwym lokum – wręcz przeciwnie, raczej są utożsamiane z kwaterą najgorszego sortu, w najlepszym przypadku – z tymczasowym biurem na placu budowy.

Studio projektowe z Izraela postanowiło to zmienić – firma Potash Architects wykorzystała kontenery mieszkalne w bardziej kreatywny sposób, nadając im bardziej przyjazne cechy przy jednoczesnym pozostawieniu niskich kosztów.

„Terminal kontenerowy” to budynek biurowy, obiekt techniczny i przestrzeń do organizowania różnych wydarzeń, wzniesiony stosunkowo niedawno w Porcie Ashdod, 40 kilometrów na południe od Tel Avivu. Nie jest to oczywiście pierwszy raz, gdy wykorzystano kontenery do podobnego celu – skromne, mocne pudła wykorzystuje się wszędzie w mniej lub bardziej oryginalny sposób.

Niewiele jednak jest projektów tak starannie wykonanych jak ten zaprezentowany przez izraelskich architektów. Dobrze wpasowuje się w okolicę – przemysłowe nadbrzeże. Klatka schodowa w pochylonym kontenerze to jeden z tych pomysłów, które są tak genialnie proste, że mógłby wpaść na niego każdy. A jednak do tej pory nikt nie wpadł.

Oto zdjęcia konstrukcji:

1111 2222 3333  4444 5555 6666

[źródło i grafika: gizmodo.com]