Pierwsze zebrane wyniki wydajności kart Vega wreszcie wyciekły do sieci. Testy zostały przeprowadzone przez serwis Chiphell. Karty porównano z innymi konstrukcjami. W sieci pojawiła się tylko tabela ukazująca procentowe różnice pomiędzy grafikami jednakżę już ona bardzo dużo mówi.

Okazuje się, że Vega 56 jest szybsza od GTX 1070 Founders Edition. Jest to ciekawy wynik tym bardziej, że różnica wynosi około 6 punktów procentowych bez OC. Po podkręceniu zwiększa się ona do około 13 punktów procentowych co jest już sporą przewaga. Wersja Vega 64 chłodzona powietrzem jest troszkę wydajniejsza od GTX 1080 Founders Edition. Różnica bez OC jest mała, bowiem wynosi ona zaledwie około 3 punktów procentowych. Po podkręceniu wzrasta ona do około pięciu.

Obie wiadomości są świetne. Wreszcie Nvidia dostanie godną konkurencję dla swoich grafik. Jeśli cenowo AMD nic nie zepsuje, a nie zapowiada się na to (RX Vega 56 ma kosztować 399$), to taka konkurencja powinna zmusić producentów do obniżki cen kart z chipami Nvidii. Ciekawe tylko, czy wersja Vega 64 chłodzona cieczą zbliży się wydajnością do GTX 1080 Ti. Tylko tego brakuje nam do szczęścia.

Źródło: http://wccftech.com/

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!