WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jak uruchomić Fortnite na dowolnym smartfonie z Androidem?

Ograniczenie, jakie Epic Games naniósł na Fortnite w wersji na Androida zostało już poniekąd złamane. Jeden z użytkowników na forum XDA-developers udostępnił instalator, który pozwala na zainstalowanie i granie w Fortnite na praktycznie dowolnym smartfonie.

Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że ten wpis ma charakter informacyjny i nie zachęca nikogo do obejścia ograniczenia, w ramach to którego Fortnite jest dostępny wyłącznie na niektóre urządzenia od Samsunga. Korzystanie z tak zmodowanej aplikacji jest zapewne nielegalne, więc ban na koncie to najlepsze, co może Was spotkać w przypadku wykrycia felernej wersji. Sama aplikacja jest jednak prosta w założeniu, ponieważ (niczym Denuvo) oszukuje system. Sprawia bowiem, że Wasz telefon jest rozpoznawany jako Galaxy Note 9.

Czytaj też: Co siedzi w Galaxy Note 9?

Jedynym warunkiem działania instalatora jest obecność procesora bazującego na 64-bitowej architekturze ARM. Po instalacji musimy tylko połączyć się z serwerami i dobrać ustawienia graficzne tak, aby gra nie przypominała prezentacji zdjęć. Wszystko przez to, że pierwotnie są one ustawiane idealnie pod (łagodnie mówiąc) nie najsłabszą specyfikację Note 9. Ponownie przypominam, że nie jest to najbardziej „czysty moralnie” i legalny występek. Jeśli w Fortnite na smartfonie zechcecie zagrać „na legalu” to po prostu zapiszcie się do bety i upewnijcie się, że Wasz model jest kompatybilny.

Samsung Galaxy Note 9 – Pierwsze wrażenia

Źródło: XDAforum
Zdjęcia: Epic Games