WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Jaką wielu użytkowników zaufało firmie PayPal?

Firma PayPal ogłosiła, że ​​z jej usług płatniczych korzysta już ponad 250 milionów użytkowników. Osiągnięcie takiego wyniku zajęło jej ponad 18 miesięcy, ale ostatnie 6 (w lutym ogłosiła, że dobiła 200 milionów) z pewnością nie należało do tych rekordowych. PayPal twierdzi jednak, że  taki wzrost liczby użytkowników oznacza, że ​​co miesiąc przyłącza się do niej około trzech milionów osób.

Ten kamień milowy został ogłoszony przez Dana Schulmana, prezesa i dyrektora generalnego firmy PayPal. Ten w oświadczeniu dla pracowników PayPal na całym świecie, powiedział:

250 milionów to duża liczba. W końcu, gdyby platforma PayPal była krajem, byłby to 5. najbardziej zaludniona na świecie, przed Brazylią (210 milionów) i tuż przed Indonezją (266 milionów). Ale podobnie jak wszystko inne w naszym biznesie, nie chodzi o numery makro, a indywidualne doświadczenia. Małe firmy, które wspierają rodziny. Rodzice samotnie pracujący dla swoich rodzin. Studenci poprawiający swoje budżety. Organizacje non-profit działające na rzecz potrzebujących. Ludzie, rodziny i przedsiębiorcy, którzy są nowi w finansach cyfrowych i zwracają się do nas, ponieważ potrzebują lepszego sposobu na pożyczanie, oszczędzanie, wydawanie, udostępnianie.

PayPal twierdzi, że w przeciągu następnych 7 lat dobije do 500 milionów klientów. Do tego będzie jednak musiał utrzymać statystyki, wedle których co miesiąc przybywa firmie 3 milionów nowych użytkowników. Jednak cyferki w przyszłości z pewnością urosną, ponieważ coraz więcej osób na całym świecie decyduje się na płatności elektroniczne. Przy okazji warto przypomnieć, że zaledwie tydzień temu firma ogłosiła, że wprowadzi zmiany do swojej aplikacji mobilnej. Nowy projekt zwróci tradycyjne połączenie koloru niebieskiego i białego, usuwając jednocześnie odrobinę zieleni, jaka wkradła się do poprzedniego projektu. Po stronie funkcjonalnej PayPal ułatwi wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy od kontaktów.

Klienci ING mają dostęp do płatności Visa przez Google Pay

Źródło: Neowin
Zdjęcia: Paypal