WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Jakie czynniki mają znaczenie w rankingu OC?

[Artykuł sponsorowany]

Jak dowiedzieć się, którzy ubezpieczyciele są godni zaufania i jakie oferty ubezpieczeniowe cieszą się największym powodzeniem wśród kierowców? Jednym ze źródeł takich informacji są rankingi ubezpieczeń komunikacyjnych, które potrafią rozwiać wiele wątpliwości na etapie wyboru swojej własnej polisy. Zobacz, co szczególnie powinno Cię zainteresować podczas analizy rankingu OC.

Ranking OC (https://ranking-oc-ac.pl/) tworzony jest przeważnie w oparciu o dane, jakie dostarczają porównywarki. Zestawienie ubezpieczycieli, czy to miesięczne, czy roczne, ukazuje zatem, jakie polisy cieszyły się największym powodzeniem wśród kupujących. Na tej podstawie będziesz mógł wyrobić sobie zdanie na temat poszczególnych TU, które działają na rynku ubezpieczeniowym i być może zawęzić nieco ich grupę. Zobacz, czym się kierować.

Po pierwsze: cena polisy

Jak w przypadku każdego OC komunikacyjnego, także w rankingu ubezpieczeń OC główną rolę gra cena takiej polisy. To właśnie wysokością składki najczęściej kierują się posiadacze pojazdów. Przede wszystkim dlatego, że odszkodowanie z OC jest wypłacane dopiero wtedy, gdy wyrządzisz komuś krzywdę na drodze. A w dodatku pieniądze z Twojego OC otrzyma poszkodowany, a nie Ty sam.

W rankingu OC osobno bierze się pod uwagę ceny samego OC, a oddzielnie porównuje składki za pakiety, jakie oferuje dany ubezpieczyciel.

Po drugie: pakiety ubezpieczeń

W rankingu OC samochodu doskonale widać, że polisy komunikacyjne kupowane w pakietach są korzystniejsze cenowo. Niektóre rankingi przedstawiają każdy pakiet w osobnej kategorii, tworząc mini zestawienia. Pod uwagę brane są przede wszystkim:

  • OC + AC,
  • OC + NNW,
  • OC + AC + NNW.

Możliwość zakupu w pakiecie stanowi dla kierowców nie tylko korzystniejsze warunki finansowe, ale także większą wygodę podczas zakupu i oszczędność czasu.

Po trzecie: promocje oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe

Jeśli posiadasz samochód przynajmniej od kilku lat, na pewno doskonale wiesz, że firmy ubezpieczeniowe od czasu do czasu oferują swoim klientom ubezpieczenia w promocyjnych cenach. Często to one przesądzają o ubezpieczeniu pojazdu u tego, a nie innego ubezpieczyciela. Dlatego też w rankingu OC nie mogło zabraknąć tego kryterium.

Kierując się takim zestawieniem najlepszych ubezpieczycieli na rynku, sprawdź, który oferował ciekawe rabaty, np. na ubezpieczenie kolejnego samochodu, na ubezpieczenie nieruchomości w pakiecie z polisą komunikacyjną itp. Możliwe, że w najbliższym czasie także Ty będziesz mógł skorzystać z takiej promocji, ubezpieczając swój pojazd w danym TU.

Poza specjalnymi promocjami warto zwrócić uwagę na stałe dodatki do ubezpieczenia OC. Niektórzy ubezpieczyciele oferują swoim klientom przykładowo AC mini lub ubezpieczenie opon w ramach jednej składki.

Po czwarte: możliwość wyliczenia składki i zakupu polisy przez internet

Kalkulatory i porównywarki internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Zwłaszcza wśród tych kierowców, którzy nie mają czasu na osobiste wizyty u agentów. Narzędzia internetowe pozwalają zaoszczędzić czas i zorientować się w dostępnych na rynku ofertach bez wychodzenia z domu. Zarówno porównania ofert ubezpieczycieli, jak i zakupu wybranej przez siebie polisy możesz dokonać online w większości firm ubezpieczeniowych.

[Artykuł sponsorowany]