WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Jakie nowe funkcjonalności możemy znaleźć w smartfonach 2019?

[Artykuł sponsorowany]

Rok 2019 przyniesie wiele nowości między innymi w świecie urządzeń mobilnych – z telefonami komórkowymi na czele. Co ciekawe, w odróżnieniu od starszych modeli, nowe smartfony posiadają wiele zaskakujących i bardzo przydatnych funkcji. Wiele z nich już teraz można znaleźć w niektórych urządzeniach – na inne natomiast trzeba jeszcze poczekać.

Android 9.0 Pie, a nowe funkcje smartfonów

Jedną z największych i najbardziej przełomowych nowości w zakresie smartfonów i ich funkcjonalności jest system Android 9.0 Pie. Najnowsza wersja została stworzona przede wszystkim z myślą o użytkowniku, który chce, aby jego smartfon nie tylko ułatwiał codzienne życie, ale też pozwalał skoncentrować się na tym, co w telefonie najważniejsze. Android 9.0 Pie to oprogramowanie, które korzysta z maszynowego uczenia się oraz możliwości, jakie daje sztuczna inteligencja. Dzięki temu, smartfon może spersonalizować swoje ustawienia, a tym samym dostosować je do właściciela i jego potrzeb w różnych sytuacjach. W najnowszym Androidzie można znaleźć wiele udoskonaleń, które sprawiają, że korzystanie ze smartfona staje się wyjątkowo intuicyjne, proste i przyjemne.

  • Funkcja smartfona: adaptacyjna bateria

Maszynowe uczenie się zostało zastosowane m.in. do optymalizacji pracy urządzenia. Przykładowo, funkcja „adaptacyjna bateria” pozwala wydłużyć czas pracy baterii poprzez zidentyfikowanie rzadko używanych aplikacji i przeniesienie w tryb działania w tle.

  • Funkcja smartfona: adaptacyjna jasność

Kolejną funkcją smartfonów z najnowszym systemem Android jest „adaptacyjna jasność” – dzięki niej jasność wyświetlacza będzie się automatycznie dostosowywać do indywidualnych preferencji użytkownika i warunków, w których korzysta ze smartfona.

Wśród najważniejszych funkcji smartfonów z nowym systemem, kluczowe znaczenie mają m.in.:

  • nawigacja za pomocą gestów – umożliwia np. szybkie i łatwe przechodzenie pomiędzy programami działającymi w tle;
  • przewidywanie akcji użytkownika – zgodnie z zapowiedziami, jedną z najciekawszych funkcji smartfonów z systemem Android 9.0 Pie jest analizowanie kontekstu, czasu i lokacji. W praktyce oznacza to m.in., że po podłączeniu słuchawek, urządzenie zasugeruje włączenie odtwarzacza lub nawiązanie połączenia z osobą, z którą najczęściej właściciel telefonu rozmawia o danej porze;
  • „cyfrowe samopoczucie” – zbiór funkcji, które pozwalają monitorować i zarządzać czasem spędzonym na użytkowaniu poszczególnych aplikacji. Funkcje smartfonów przewidziane w ramach tej opcji to m.in. App Timer (pozwalający dodawać limity czasu na korzystanie z danej aplikacji), Wind Down (umożliwiający ultraszybkie uruchamianie trybu „nie przeszkadzać” i włączenie trybu nocnego.

W najnowszy Android 9.0 Pie zostaną wyposażone również smartfony, które już od jakiegoś czasu są dostępne na rynku. Mowa m.in. o następujących modelach:

  • Samsung Galaxy Note 9,
  • Samsung Galaxy S8,
  • Sony Xperia XZ2,
  • Samsung Galaxy A7,
  • Huawei P20.

Więcej ultranowoczesnych smartfonów można znaleźć na: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml.

Jeszcze więcej nowych funkcji smartfonów

Na 2019 rok przewidziano wiele długo wyczekiwanych premier smartfonów. W tym roku np. Samsung planuje zaprezentować nowe flagowce: Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. Ze wstępnych informacji wynika, że modele te będą miały wsparcie najnowszego protokołu Wi-Fi 6 802.11 ax, odpowiedzialnego za zwiększenie prędkości przesyłu danych, ale też jeszcze lepszy niż dotychczas zasięg usługi. Co więcej, najnowszy Samsung Galaxy S10 będzie wyposażony m.in. w boczny skaner linii papilarnych, a także funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego, zamieniając (w uproszczeniu) – telefon w ładowarkę. Oznacza to, że urządzenie będzie mogło wychwytywać energię lub ją transmitować przez specjalną indukcję magnetyczną.

Na etapie poszukiwania odpowiedniego dla siebie modelu telefonu, warto wziąć również pod uwagę takie funkcje smartfonów, jak między innymi: optyczna stabilizacja obrazu (dzięki czemu wykonywane zdjęcia będą zachwycać rewelacyjną jakością i ostrością) czy funkcja rozpoznawania twarzy.

[Artykuł sponsorowany]