WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

W Japoni powstanie sieć stacji ładowania wodoru

Nissan, Honda, Toyota i inni partnerzy powołają do życia nową spółkę, która zbuduje w Japonii sieć 160 stacji tankowania wodoru. Porozumienie zostało podpisane przez 11 firm a prace zaczną się na wiosnę 2018 roku.

Rozmowy w tej sprawie zaczęły się już w maju 2017 roku. Podstawowym zadaniem przedsiębiorstwa będzie budowa 80 stacji w ciągu 4 lat oraz 160 łącznie w 10 lat. W ten sposób zarząd będzie chciał zachęcić ludzi do przejścia na ogniwa paliwowe. Firma będzie także stale monitorować regulacje prawne na temat wodoru oraz będzie próbowała zestandaryzować technologię oraz zredukować jej koszty. W skład przedsiębiorstwa wchodzą firmy zajmujące się produkcją wodoru, samochodów oraz instytucje finansowe. Jest więc zapewnione odpowiednie zaplecze technologiczne oraz finansowe.

Zgodnie z polityką Strategic Road Map for Hydrogen and Fuel Cells” opracowaną przez Radę Strategii Wodoru i Ogniw Paliwowych przy Ministerstwie Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii, do 2020 roku na drogach będzie poruszało się 40 000 samochodów na wodór oraz będzie 160 stacji umożliwiających ładowanie takich aut.

Źródło: Materiały prasowe