1. Japonia celuje w sfinalizowanie 9 czerwca planów na udzielenie pozwolenia na drony dostawcze w roku 2020 oraz komercjalizację autonomicznych ciężarówek do roku 2022. 

Kroki te zostały podjęte w celu tchnięcia nowego życia w sektor korporacyjny, w kraju, który zmaga się ostatnio z problemami gospodarczymi. Rząd japoński planuje także zachęcić do korzystania z Big Data oraz sztucznej inteligencji, aby ułatwić diagnozowanie problemów zdrowotnych. Zapowiedzi te zostały potwierdzone przez kilkanaście źródeł rządowych, które zdecydowały się jednak pozostać anonimowymi, dopóki plany te nie zostaną sfinalizowane.

Naszymi priorytetami są poprawienie przewidywanej długości życia, rewolucjonizowanie transportu, usprawnienie łańcuchów produkcji oraz infrastruktury, a także wykorzystanie technologii finansowej.

Rząd planuje również tymczasowo uchylić regulacje dla niektórych firm, pozwalając im na natychmiastowe testowanie nowych technologii bez ciężaru prawnego, jaki zazwyczaj za tym idzie. Zwrócenie się w stronę dronów i autonomicznych pojazdów jest traktowane bardzo poważnie w Japonii, gdyż siła robocza w tym kraju skurczyła się na tyle, że firmy musiały zredukować niektóre swoje operacje.

W kwietniu, największy dostawca paczek w Japonii, Yamato Holdings Co., który ma pod swoją kontrolą średnio jedna na dwie paczki, zaskoczył swoich klientów zapowiedzią podniesienia cen dostaw z powodu niewystarczającej liczy pracowników. Japonia bierze również na celownik technologię finansową, jako źródło potencjalnego wzrostu, ze szczególnym uwzględnieniem płatności, pożyczek, zarządzania aktywami i bankowością inwestycyjną.

źródło: venturebeat.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej