WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jazz w wielkim mieście

Plac Kolegiacki, KontenerArt nad Wartą, Wieża Ratuszowa – to tylko kilka miejsc w stolicy Wielkopolski, w których w maju będzie rozbrzmiewał chicagowski jazz.

Festiwal Made in Chicago 2017 rozpocznie (25.05 o godzinie 18:00) nowy, jazzowy hejnał, czyli dwie kompozycje przygotowane specjalnie na tę okazję przez Wacława Zimpla i Macieja Fortunę. Koncert odbędzie się na wieży ratuszowej i będzie wydarzeniem otwierającym 12. edycję Made in Chicgo.

Sobotę (27.05) spędzimy nad Wartą. W KontenerArcie odbywać się będą zarówno warsztaty jak i całodniowe jam session. Specjalnie na tę okazję, ściągnięto do Poznania Lewisa Achenbacha, który jak sam mówi „nauczy Poznań malować dźwiękiem”. Nad Wartą zgromadzą się jazzmeni i hip-hopowcy, którzy połączą swoje siły w muzycznej improwizacji. Scena będzie otwarta dla każdego, dlatego polecamy zabranie własnych instrumentów i dołączenie do wydarzenia. Wstęp bezpłatny.

W niedzielę (28.05) zapraszamy na Plac Kolegiacki Na początek legenda AACM-u: Ari Brown zaprezentuje efekty pracy ze studentami i studentkami. Zwieńczeniem festiwalu będzie projekt przygotowany specjalnie na Made in Chicago 2017, czyli pierwsza jazzowa orkiestra, którą współtworzyć będą muzycy z Poznania i z Chicago.

Wstęp na koncerty odbywające się w niedzielę na Placu Kolegiackim wynosi 10 zł. Dokładny Program festiwalu znajduje się na stronie madeinchicago.pl

Źródło: informacje prasowe