WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jednoslotowa konstrukcja GTX 1050 Ti

Inno3D zaprezentowało właśnie grafikę, która zajmuje tylko 1 slot. Jest to model GeForce GTX 1050 Ti i ma ona znaleźć zastosowanie w wielu różnych konstrukcjach.

Grafika nie wymaga dodatkowego zasilania – do działania wystarczy jej jedynie to, co może dostarczyć port PCIe. Ma ona długość zaledwie 211 mm i szerokość 99,8 mm. Samo PCB jest dosyć krótkie, bo sięga jedynie do końca złącza PCIe, jednakże grafikę przedłuża system chłodzenia. Wentylator został umieszczony nie bezpośrednio nad rdzeniem, ale głównie chłodzi on aluminiowy radiator. Rdzeń działa z częstotliwością 1290 MHz (1392 MHz w trybie boost) oraz grafika posiada 4 GB pamięci GDDR5 pracującej z częstotliwością 7000 MHz.

Póki co firma nie podała ceny ani daty rozpoczęcia sprzedaży GTX 1050 Ti 1-Slot Edition. Cena zwykłej wersji tej grafiki wynosi około 139,99 dolarów, więc pewnie nowa karta będzie nieznacznie droższa. Zazwyczaj różnica w takich modelach wynosi 10 do 20 dolarów. Więcej dowiemy się, jak Inno3D oficjalnie wprowadzi ją do sprzedaży.

Źródło: https://www.eteknix.com